Sukces młodych piłkarzy z Suwałk! Akademia Piłkarska Wigry dotarła do wielkiego finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN U-12, który w niedzielę został rozegrany w warszawskiej hali OSiR Bemowo.
Podopieczni trenera Dariusza Koncewicza musieli uznać wyższość AP Pogoni Szczecin, która wygrała 3:0. Suwalczanie i tak mogą być jednak zadowoleni. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a ich zmagania z trybun oklaskiwał Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także cały zarząd federacji i trenerzy reprezentacji młodzieżowych.
Transmisję na żywo z fazy pucharowej przeprowadził kanał Łączy Nas Piłka, a arbitrami finału byli doskonale znani z ekstraklasowych boisk – Szymon Marciniak i Tomasz Kwiatkowski.
Wigry w fazie grupowej wygrały 1:0 z KKP Koroną Kielce, a także zremisowały po 1:1 najpierw z APPN Mielec, a następnie z ekipą Constract Lubawa. To dało im drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału, w którym pokonały MUKS CWZS Bydgoszcz 3:2. Świetne zawody rozegrali zwłaszcza Kacper Rejterada i Jakub Paszkowski.
W półfinale suwalczanie, po zaciętej rywalizacji, zremisowali w regulaminowym czasie gry z Pogonią Siedlce 1:1. Wigry lepsze okazały się natomiast w serii rzutów karnych, a bohaterem był bramkarz Maciej Aleksandrowicz, który obronił dwie „jedenastki”.
Spotkanie półfinałowe i finał z Pogonią Szczecin, a także uroczystą dekorację najlepszych drużyn, można obejrzeć na kanale YouTube Łączy nas piłka.
Fot. PZPN
TURNIEJ O PUCHAR PREZESA PZPN – KATEGORIA U-12
Grupa A
Korona Wschowa – AP KGHM Zagłębie Lubin 1:2
MUKS CWZS Bydgoszcz – Kania Gostyń 1:0
AP KGHM Zagłębie Lubin – Kania Gostyń 4:1
Korona Wschowa – MUKS CWZS Bydgoszcz 2:2
MUKS CWZS Bydgoszcz – AP KGHM Zagłębie Lubin 2:0
Kania Gostyń – Korona Wschowa 3:0
1. MUKS CWZS Bydgoszcz
2. AP KGHM Zagłębie Lubin
3. Kania Gostyń
4. Korona Wschowa
Grupa B
GKS Gieksa Katowice – Tarnovia Tarnów 0:0
Gryf Wejherowo – Football Academy Opole 2:0
Tarnovia Tarnów – Football Academy Opole 6:0
GKS Gieksa Katowice – Gryf Wejherowo 3:0
Gryf Wejherowo – Tarnovia Tarnów 1:0
Football Academy Opole – GKS Gieksa Katowice 0:6
1. GKS Gieksa Katowice
2. Gryf Wejherowo
3. Tarnovia Tarnów
4. Football Academy Opole
Grupa C
AP Wigry Suwałki – KKP Korona Kielce 1:0
APPN Mielec – Constract Lubawa 1:2
KKP Korona Kielce – Constract Lubawa 1:0
AP Wigry Suwałki – APPN Mielec 1:1
APPN Mielec – KKP Korona Kielce 1:3
Constract Lubawa – AP Wigry Suwałki 1:1
1. KKP Korona Kielce
2. AP Wigry Suwałki
3. Constract Lubawa
4. APPN Mielec
Grupa D
Warta Sieradz Jr – Pogoń Siedlce 1:1
AP Pogoń Szczecin – BKS Lublin 3:1
Pogoń Siedlce – BKS Lublin 3:1
Warta Sieradz Jr – AP Pogoń Szczecin 2:3
AP Pogoń Szczecin – Pogoń Siedlce 1:0
BKS Lublin – Warta Sieradz Jr 1:2
1. AP Pogoń Szczecin
2. Pogoń Siedlce
3. Warta Sieradz Jr
4. BKS Lublin
Ćwierćfinały:
MUKS CWZS Bydgoszcz – AP Wigry Suwałki 2:3
KKP Korona Kielce – AP KGHM Zagłębie Lubin 0:5
GKS Gieksa Katowice – Pogoń Siedlce 0:1
AP Pogoń Szczecin – Gryf Wejherowo 1:0
Półfinały:
AP Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:1, k. 2:1
AP KGHM Zagłębie Lubin – AP Pogoń Szczecin 1:1, k. 1:2
Finał: