09.10.2022

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Skuteczni tylko w pierwszym secie

Nie udało się siatkarzom Ślepska Malow Suwałki odnieść drugiego zwycięstwa z rzędu w Plus Lidze. Nie udało się także zachować dobrej passy zwycięstw w rzeszowskiej hali Podpromie, bowiem to naszpikowana gwiazdami Asseco Resovia Rzeszów pewnie wygrała 3:1.

JeÅ›li szukać pozytywów, to ten, że BiaÅ‚o - Niebiescy jako jedyni dotÄ…d urwali seta gospodarzom. Dla drużyny Dominika Kwapisiewicza byÅ‚a to druga porażka w tym sezonie siatkarskich rozgrywek.

Trener Åšlepska Malow SuwaÅ‚ki na mecz z bezkonkurencyjnym dotÄ…d liderem posÅ‚aÅ‚ tÄ… samÄ… szóstkÄ™ siatkarzy, którzy przed tygodniem zagrali w Nysie i w czwartek przeciwko Treflowi GdaÅ„sk. Tak jak w meczu z Treflem tak i w pierwszej partii dzisiejszego pojedynku byÅ‚o widać, że drużyna pod wodzÄ… rozgrywajÄ…cego Matiasa Sancheza co raz lepiej siÄ™ rozumie w ataku.

Åšlepsk Malow szybko objÄ…Å‚ trzypunktowÄ… przewagÄ™, do momentu pojawienia siÄ™ na zagrywce Torey Defalco, który odrzuciÅ‚ drużynÄ™ Åšlepska od siatki, utrudniÅ‚ skuteczne ataki i po chwili na tablicy wyników byÅ‚ remis 13:13. Rzeszowianie poczuli wiatr w żagle i gÅ‚ównie za sprawÄ… Defalco i punktowej zagrywce Jakuba Buckiego wyszli na prowadzenie 20:17. Trener Dominik Kwapisiewicz wziÄ…Å‚ czas i po przerwie to BiaÅ‚o - Niebiescy zagrali skuteczniej. Punkty zdobywali Bartosz Filipiak, PaweÅ‚ Halaba i Miran Kujundżić. DecydujÄ…cy moment seta to gra na przewagi, w którym to Åšlepsk miaÅ‚ cztery piÅ‚ki setowe. Po przestrzelonym ataku Defalco i asie serwisowym Cezarego SapiÅ„skiego, Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki wygraÅ‚ pierwszÄ… partiÄ™ 29:27.

Na drugÄ… odsÅ‚onÄ™ gospodarze wyszli zdecydowanie bardziej zdeterminowani. Zyskali przewagÄ™ na 4:1 i skutecznie utrzymywali jÄ… do koÅ„ca seta. Liczne bÅ‚Ä™dy a polu serwisowym popeÅ‚niaÅ‚ Bartosz Filipiak, a w ataku PaweÅ‚ Halaba i trener Dominik Kwapisiewicz zdecydowaÅ‚ siÄ™ posÅ‚ać na parkiet Adriana Buchowskiego, który także nie zaliczyÅ‚ dobrego wejÅ›cia. ZepsuÅ‚ zagrywkÄ™, zerwaÅ‚ atak i teroretycznie byÅ‚o już wiadomo, że za chwilÄ™ bÄ™dzie remis. Po stronie gospodarzy Å›rodkiem punktowali skutecznie Jan Kozamernik i Jakub Kochanowski, wybrany MVP spotkania. Asseco Resovia Rzeszów po asie serwisowym Thibaut Rossard’a i sprytnej kiwce Fabiana Drzyzgi zakoÅ„czyÅ‚a seta wynikiem 25:20.

Trzecia partia w wykonaniu siatkarzy Åšlepska Malow SuwaÅ‚ki byÅ‚a caÅ‚kowicie do zapomnienia. Kilkukrotnie blokiem zatrzymane zostaÅ‚y ataki Bartosza Filipiaka, zagrywkÄ… bombardowaÅ‚ Rossard, a Jakub Bucki i Jan Kozamernik obijali blok suwalczan jak tylko chcieli. Gospodarze wysoko prowadzili 12:5 i o czas poprosiÅ‚ Dominik Kwapisiewicz. Niestety przerwa nie zadziaÅ‚aÅ‚a tak jak to miaÅ‚o miejsce w koÅ„cówce pierwszej partii. ÅšwieżoÅ›ci nie wnieÅ›li zmiennicy: Arkadiusz Å»akieta, Dominik Depowski i Mariusz Magnuszewski. Gospodarze kontynuowali koncertowÄ… grÄ™, doprowadzili do dziesiÄ™ciopunktowej przewagi 20:10, a caÅ‚ego seta wygrali 25:13.

W czwartym secie na plac gry po za Dominikiem Depowskim zastÄ™pujÄ…cym PawÅ‚a HalabÄ™ wróciÅ‚ optymalny skÅ‚ad, ale Åšlepsk tylko raz prowadziÅ‚ w tej partii. Po ataku po prostej Filipiaka i Å›rodkiem w wykonaniu SapiÅ„skiego BiaÅ‚o - Niebiescy prowadzili 3:1, a później to gospodarze w peÅ‚ni dominowali. Nie do zatrzymania przez suwalski blok byÅ‚ Defalco, z przesuniÄ™tej krótkiej solidnie atakowali Kochanowski i Kozamernik, a swoje punkty sprytnymi kiwkami dokÅ‚adaÅ‚ Rossard. Asseco Resovia znów zbudowaÅ‚a sobie bezpiecznÄ… przewagÄ™, prowadziÅ‚a 15:10. W koÅ„cówce tej partii do walki swojego zespoÅ‚u zachÄ™caÅ‚ punktujÄ…cy Kujunndżić i przy wyniku 21:19 wydawaÅ‚o siÄ™, że jeszcze nic nie jest stracone. Niestety znów bardzo skutecznie atakowaÅ‚ z lewej strony Thibaut Rossard, Å›rodkiem Kozamernik, a po ciasnym skosie Defalco. Gospodarze prowadzili 24:21 i majÄ…c w zanadrzu trzy piÅ‚ki setowe tego meczu nie mogli już przegrać.

DrużynÄ™ BiaÅ‚o-Niebieskich czeka teraz dÅ‚uga i smutna podróż do domu. Do tej pory w rzeszowskiej hali trzykrotnie w stosunku 3:1 wygrywali BiaÅ‚o-Niebiescy, a dziÅ› to gospodarze zasÅ‚użenie odnieÅ›li swoje trzecie zwyciÄ™stwo z rzÄ™du.

Okazje do zrehabilitowania siÄ™ podopieczni Dominika Kwapisiewicza bÄ™dÄ… mieć w nastÄ™pnÄ… sobotÄ™, 15 października o 17:30 w meczu z z wystÄ™pujacym bez kontuzjowanych przyjmujÄ…cych Artura Szalpuka i Francuza KevinaTillie Projektem Warszawa, który po dwóch porażkach z rzÄ™du, w ten weekend wygraÅ‚ 3:2 z Barkomem Każany Lwów.

Pierwsze zwyciÄ™stwo w sezonie odniósÅ‚ także Indykpol AZS Olsztyn, z Joshem TuanigÄ…, a w hicie tej kolejki trzecia drużyna poprzedniego sezonu Warta Zawiercie za trzy punkty wygraÅ‚a z mistrzem Polski i Europy ZAKSÄ„ KÄ™dzierzyn-Koźle.

Asseco Resovia Rzeszów – Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki 3:1 (27:29, 25:20, 25:13, 25:22)

Resovia: Jan Kozamernik (11), Jakub Bucki (13), Jakub Kochanowski (15), Fabian Drzyzga (3), Klemen Cebulj (4), Torey DeFalco (19). MichaÅ‚ Potera (libero) oraz Thibault Rossard (10)

Åšlepsk Malow: Matias Sanchez (2), Bartosz Filipiak (9), Miran Kujundžić (17), Andreeas Takvam (12), Cezary SapiÅ„ski (7), PaweÅ‚ Halaba (8), Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Dominik Depowski (2), Arkadiusz Å»akieta (1), Mariusz Magnuszewski, Pawel Filipowicz (libero), Adrian Buchowski

Pozostałe wyniki i pary 3. kolejki PlusLigi siatkarzy

PiÄ…tek, 7.10.

LUK Lublin – JastrzÄ™bski WÄ™giel 1:3 (21:25, 22:25, 26:24, 15:25)

MVP: Stephen Boyer

Sobota, 8.10.

Projekt Warszawa – Barkom Każany Lwów 3:2 (17:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:3)

MVP: Igor Grobelny

Indykpol AZS Osztyn – GKS Katowice 3:0 (28:26, 25:19, 25:21)

MVP: Karol Butryn

Niedziela, 9.10.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA KÄ™dzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 27:25)

MVP: Bartosz Kwolek

PSG Stal Nysa – PGE Skra BeÅ‚chatow  2:3 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 8:15)

MVP: Mateusz Bieniek

Poniedziałek, 10.10

BBTS Bielsko-BiaÅ‚a - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 15:12)

MVP: Jake Hanes