08.10.2022

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki. Lubimy tę halę i tego rywala [u nas relacja na żywo]

Biało-Niebiescy wygrali aż 5 spośród 6 spotkań z Asseco Resovią w PlusLidze. W hali na Podpromiu czują się jak u siebie, we wszystkich 3 meczach zwyciężyli 3:1.

W swoich dwóch pierwszych sezonach w siatkarskiej elicie Åšlepsk Malow wygraÅ‚ wszystkie starcia z naszpikowanÄ… polskimi mistrzami Å›wiata i gwiazdami ze SÅ‚owenii  Asseco ResoviÄ… po 3:1. Można to byÅ‚o tÅ‚umaczyć magia trenera suwalskiego zespoÅ‚u Andrzeja Kowala, który wczeÅ›niej w Rzeszowie siÄ™gaÅ‚ po tytuÅ‚y  mistrza Polski i po medale w europejskich pucharach.

PiÄ™kna seria zostaÅ‚a przerwana w poprzednich rozgrywkach, kiedy Åšlepsk Malow przechodzill dÅ‚ugi kryzys. W SuwaÅ‚ki Arenie przegraÅ‚ z Asseco ResoviÄ… 0:3, a kilka tygodni później z posadÄ… pożegnaÅ‚ siÄ™ Andrzej Kowal.  W koÅ„cówce sezonu BiaÅ‚o-Niebiescy odzyskali jednak patent na Asseco ResoviÄ™. Już pod wodza Dominika Kwapisiewicza po porywajÄ…cym spotkaniu wygrali w Rzeszowie 3:1, chociaż w ostatnim secie przegrywali 14:20,  i zapewnili sobie pozostanie w PlusLidze.

RelacjÄ™ z marcowego spotkania zatytuÅ‚owaliÅ›my „Warto wierzyć” i majÄ…c w Å›wiadomoÅ›ci powiedzenie, że wiara czyni cuda, suwalska ekipa, podbudowana dodatkowo czwartkowym zwyciÄ™stwem 3:1 nad Treflem GdaÅ„sk (w fotogalerii poniżej), udaÅ‚a siÄ™ w sobotni ranek do Rzeszowa, gdzie w niedzielÄ™ o 17:30 rozegra mecz z liderem po 2. kolejce.

- Wszystkie trzy sety wygrane z Treflem toczone byÅ‚y na przewagi i zwyciÄ™stwa po zażartych, nerwowych koÅ„cówkach dodaÅ‚y naszym zawodnikom pewnoÅ›ci siebie – mówi Wojciech Winnik, prezes Åšlepska Malowu. – Nie mamy czasu na odpoczynek, na szczęście w tak szalonym tempie liga toczyć siÄ™ bÄ™dzie tylko przez pierwsze dwa miesiÄ…ce.  Dobre jest przynajmniej to, że niedzielny mecz w Rzeszowie nie bÄ™dzie rozgrywany w porze wieczorowo-nocnej.

Co za dużo i za późno, to niezdrowo

Mecze rozgrywane na okrÄ…gÅ‚o od poniedziaÅ‚ku do niedzieli czy rozpoczynane o 21:00 nie przyciÄ…gajÄ… kibiców do hal. W tym tygodniu wtorkowe spotkanie w Katowicach obejrzaÅ‚o z trybun 205 kibiców, w Lubinie byÅ‚o ich 390, na meczu ZAKSY, mistrza Europy w KÄ™dzierzynie-Koźlu  – 509, a w SuwaÅ‚kach – 800. Gdyby siatkarzom Åšlepska Malowu i Trefla przyszÅ‚o rozgrywać tie-breaka, czwartkowe spotkanie zakoÅ„czyÅ‚oby siÄ™ w piÄ…tek parÄ™ minut po póÅ‚nocy. A w piÄ…tek przecież ruszyÅ‚a już nastÄ™pna 3. kolejka spotkaÅ„.  LUK Lublin przegraÅ‚ 1:3 z JastrzÄ™bskim WÄ™glem, dla którego byÅ‚o to trzecie z rzÄ™du zwyciÄ™skie spotkanie.

W niedzielÄ™ miano niepokonanej bÄ™dzie chciaÅ‚a zachować Asseco Resovia, która po siedmiu latach przerwy zamierza wreszcie wrócić na podium mistrzostw Polski. Latem do Fabiana Drzyzgi, Macieja Muzaja, Jakuba Kochanowskiego, PawÅ‚a Zatorskiego, Klemena Cebulja i Jana Kozamernika doÅ‚Ä…czyli Amerykanin Torey Defalco, który w barwach Indykpolu AZS Olsztyn urósÅ‚ na najlepiej punktujÄ…cego gracza PlusLigi oraz inny przyjmujÄ…cy, Francuz  Thibault Rossard  wÅ‚oskiej Piacenzy. Trenera Marcelo Mendeza, który przeniosl siÄ™ do JastrzÄ™bskiego WÄ™gla, zastÄ…piÅ‚ w Rzeszowie Giampaolo Medei, w przeszÅ‚oÅ›ci szkoleniowiec drużyny Cucine Lube Civitanova, którÄ… doprowadziÅ‚ do finaÅ‚u Ligi Mistrzów.

O tym, czy Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki, z nowym rozgrywajÄ…cym Matiasem Sanchezem z Argentyny, atakujÄ…cym Bartoszem Filipiakiem i serbskim przyjmujÄ…cym Miranem Kujundziciem, wybranym MVP meczu z Treflem GdaÅ„sk znowu sprawi sensacjÄ™ w mogÄ…cej pomieÅ›cić 4 000 widzów Hali Podpromie przekonajÄ… siÄ™ PaÅ„stwo Å›ledzÄ…c naszÄ… relacje na żywo. PoczÄ…tek  niedzielnego meczu godz. 17:30.