04.04.2023

Badminton. Dobra forma suwalczan w Pucharze Gór Świętokrzyskich

Dwa złote i cztery srebrne medale przywieźli z rozegranego w Suchedniowie Pucharu Gór Świetokrzyskich zawodnicy SKB Suwałki, trenowani przez Jerzego Dołhana.

W turnieju rangi Super Grand Prix rywalizowali gracze elity, czyli seniorzy, a także juniorzy do lat 19 i mÅ‚odzicy do lat 15.

W grze pojedynczej seniorek 2. miejsce zajęła Uliana Wolska (Ulyana Volskaya), która w bardzo dobrym pojedynku o wejÅ›cie do finaÅ‚u pokonaÅ‚a JessikÄ™ Orzechowicz (Spartakus NiepoÅ‚omice), a w rozstrzygajÄ…cym boju ulegÅ‚a  Wiktorii DÄ…bczyÅ„skiej (Orlicz Suchedniów).

Uliana wystÄ…piÅ‚a też w mikÅ›cie, w parze z kolega klubowym MichaÅ‚em Sobolewskim, z którym zajęła 6. miejsce. W mÄ™skim singlu MichaÅ‚ Sobolewski uplasowaÅ‚ siÄ™ na 9. pozycji.

W grze podwójnej mężczyzn drugi byÅ‚ Robert Cybulski, który pod nieobecność staÅ‚ego partnera, MiÅ‚osza Bochata,  wystÄ™powaÅ‚ w duecie z Krzysztofem Jakowczukiem  z Hubala BiaÅ‚ystok. W mikÅ›cie, w parze z KarolinÄ… Szubert, Robert Cybulski zajÄ…Å‚ 8. miejsce.

W kategorii Elita zagraÅ‚ także PrzemysÅ‚aw SzydÅ‚owski, który w deblu z PawÅ‚em ÅšmiÅ‚owskim z Hubal BiaÅ‚ystok zajÄ…Å‚ 6. miejsce, a w mikÅ›cie, wraz z OlgÄ… MikszÄ… z ABRM Warszawa, uplasowaÅ‚ siÄ™ na 4. pozycji.  .

Po zÅ‚oto w mikÅ›cie juniorów U19 siÄ™gnęła Wiktoria Pleciuchowa (Viktoriya Pletsiukhova), której partnerem byÅ‚ Jan FraÅ„czak z Hubala BiaÅ‚ystok. W deblu Pleciuchowa i Natalia Lenczewska zajęły 4. miejsce.

W singlu juniorek dobry wystÄ™p zanotowaÅ‚a Oliwia Niedźwiedzka (na górnym zdjÄ™ciu), która awansowaÅ‚a do finaÅ‚u, a w nim stoczyÅ‚a najdÅ‚uższy, trwajÄ…cy godzinÄ™, niestety przegrany pojedynek z Gabriela Skórkowska (ABRM Warszawa).

PiÄ…ta w grze pojedynczej juniorek  byÅ‚a Weronika Stankiewicz (Veranika Stankevich). W deblu, w parze z AntoninÄ… CybulkÄ… z Poznania, zawodniczka SKB zajęła 2. miejsce.

W rywalizacji mÅ‚odzików U15 z bardzo dobrej strony pokazaÅ‚a siÄ™ szlifujÄ…ca formÄ™ do Mistrzostw Europy Aleksandra Wilczewska. Suwalczanka siÄ™gnęła po zÅ‚oto w grze podwójnej, w parze z KajÄ… ZióÅ‚kowskÄ… (UKS NIKE Suchedniów), a w mikÅ›cie z MikoÅ‚ajem Krystkiem (UKS Orbitek StraszÄ™cin) zajęła 5. miejsce.

Dobry badminton pokazaÅ‚a również mÅ‚odsza o rok od rywalek Aleksandra Wasilewska, która zajęła 4. miejsca w singlu oraz w grze podwójnej, w parze z AnnÄ… Lange (Badminton School Gdynia). z którÄ… zajęły 4 miejsce.

ŹródÅ‚o: SKB SuwaÅ‚ki