13.11.2023

Badminton. Robert Cybulski mistrzem Norwegii w mikście, młodzież międzynarodowo w Białymstoku

Miniony weekend zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona mogą zaliczyć do bardzo udanych, bowiem zdobyli w sumie 7 medali na międzynarodowych imprezach w różnych kategoriach wiekowych.

Worek medali w Norwegii otworzył Robert Cybulski w turnieju FZ FORZA Norwegian International 2023. W grze mieszanej w parze z Kornelią Marczak (UKS PlesBad Pszczyna) zostali niepokonani w całym turnieju zdobywając tym samym złoty medal. Polacy wyeliminowali w południowej Norwegii kolejno Holendrów, Szwedów, Francuzów i w finale znów Szwedów - Jacoba Ekmana i Nathalie Wang, których pokonali po zaciętej walce 21:18, 22:20.

Następne medale pojawiły się na białostockich parkietach. Nasi zawodnicy rywalizowali jednocześnie na dwóch turniejach -  Yonex International Festival U9, U11, U13, U15 oraz Yonex Polish International U19 2023. W turnieju młodszych kategorii na najniższym stopniu podium znalazł się nasz najmłodszy singlista w tym turnieju Piotr Łukaszewicz, który zdobył brązowy medal w grze pojedynczej chłopców w kategorii U9 oraz nasz debel Róża Szyperek i Agata Szeliga w kategorii U13.

W tym samym turnieju wystartowała Aleksandra Wasilewska, która zdobyła aż 3 medale. Pierwszy mecz Ola wywalczyła w grze pojedynczej dziewcząt U15. Po udanych meczach, dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy - Varvary Poperezhai, zdobywając tym samym srebrny medal. Ola dorzuciła również dwa medale – srebrny w grze podwójnej dziewcząt w parze z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów) oraz brązowy w parze z Szymonem Gwiazdą (UKS Korona Pabianice).

Ostatni w ten weekend medal, brązowy, zdobyły nasze deblistki - Viktoriya Pletsiukhova i Veranika Stankevich w turnieju Yonex Polish International U19. Po doskonałej grzej na przestrzeni całego turnieju musiały uznać wyższość “turniejowej dwójki” Marii Koriaginy oraz Yaroslavy Vantsarovskiej.