12.04.2022

Badminton. Ulyana Volskaya najlepsza w Sianowie i w V rundzie ekstraligi [foto]

Badmintonistka SKB Suwałki Uliana Wolska (Ulyana Volskaya) przed kilkoma dniami została wybrana na MVP V rundy Lotto Ekstraligi Badmintona, a w Sianowie zdobywając złoty medal w Grand Prix udowodniła, że jest numerem 1 w Polsce w kat. U - 19. Dodajmy, że w Sianowie podopieczni Jerzego Dołhana zdobyli w sumie 2 złote i 4 brązowe medale.

Dodajmy, że w Sianowie podopieczni Jerzego Dołhana zdobyli w sumie 2 złote i 4 brązowe medale.

Ulyana Volskaya od dÅ‚uższego czasu króluje na polskich kortach w grze pojedynczej w  kategorii U19 i potwierdziÅ‚a to podczas GP w Sianowie. Podopieczna Jerzego DoÅ‚hana w turnieju gÅ‚ównym w póÅ‚finale pokonaÅ‚a klubowÄ… koleżankÄ™ WiktoriÄ™ PleciuchowÄ… (ViktoriÄ™ PletsiukhowÄ…) 2-0 (21-12, 21-7), w finale w trzysetowym meczu 2-1 (20-22, 21-10, 21-11) pokonaÅ‚a AnastazjÄ™ Kosenczuk (AnastasiiÄ™ Kosenchuk) (UKS Hubal BiaÅ‚ystok). W rywalizacji o prymat GP, tylko pierwszy set sprawiÅ‚ problemy i Ulyana musiaÅ‚a uznać wyższość badmintonistki z BiaÅ‚egostoku.

W tej kategorii brązowy medal dla Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyła także Wiktoria Pleciuchowa i Weronika Stankiewicz (Veranika Stankevich).

Drugi złoty medal i najwyższe miejsce na podium dla suwalskiej pary mieszanej Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska (U15).

Suwalczanie po pięknej, trzysetowej rywalizacji pokonali w finale 2-1 (21-19, 11-21, 21-14) parę Sebastian Pinkowicz/Agata Kozicka (UKS Unia Bieruń).

Druga suwalska para mieszana Adrian Zaborowski/Michalina JaÅ›kiewicz rywalizacjÄ™ w Sianowie  nie zaliczy do udanych.

BrÄ…zowy medal w grze podwójnej dziewczÄ…t (U15) zdobyÅ‚a Aleksandra Wilczewska, wspólnie z AgatÄ… KozickÄ… (UKS Unia BieruÅ„). W ćwierćfinale przypadÅ‚ dziewczÄ™tom wolny los, a w póÅ‚finale spotkaÅ‚y siÄ™ ze zwyciężczyniami tej kategorii, LenÄ… Jachimek/KajÄ… ZióÅ‚kowska (KS Badminton School Gdynia/PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów), ulegÅ‚y w póÅ‚finaÅ‚owej rywalizacji 0-2 (14-21, 19-21).

Suwalska para deblowa Michalina Jaśkiewicz/Aleksandra Wasilewska, zakończyły rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

Kolejny brÄ…zowy medal dla suwalskiego badmintonisty , tym razem w grze podwójnej chÅ‚opców (BD U15) wywalczyÅ‚ Janek Szeszko z MichaÅ‚em WÄ™sÅ‚owiczem z ABRM Warszawa, którzy w ćwierćfinale pokonali 2-0 (21-13, 21-16) debel z GÅ‚ubczyc — Jakub GaÅ‚Ä…zka/RafaÅ‚ Mielnik, w póÅ‚finale, po zaciÄ™tej, trzysetowej rywalizacji, ulegli mistrzom tej kategorii, parze Bartosz Kufel/Krystian WÄ…sik (UKS Orbitek StraszÄ™cin/MKS Stal Nowa DÄ™ba).