16.03.2024

Brawo! Po wygranej ze Skrą Bełchatów, SUKSS Suwałki w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

W piątek juniorzy młodsi SUKSS Suwałki wygrali z SKPS Dunajcem Nowy Sącz 3:0, w sobotę równie gładko pokonali 3:0 rówieśników z Bełchatowa i na dzień przed zakończeniem turnieju w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach zapewnili sobie awans do grona 16 najlepszych drużyn kraju.

Wraz z SUKSS, awans z suwalskiego ćwierćfinaÅ‚u zapewniÅ‚ sobie zespóÅ‚ AKS Rzeszów, który wczoraj nie daÅ‚ szans Skrze BeÅ‚chatów, a dzisiaj równie szybko rozbiÅ‚ przeciwników z Nowego SÄ…cza.

StawkÄ… niedzielnego spotkania SUKSS SuwaÅ‚ki – AKS Rzeszów bÄ™dzie wiÄ™c „tylko” pierwsze miejsce w turnieju.

Podobnie jak w piÄ…tek, kÅ‚opoty  z rywalami gÅ‚oÅ›no dopingowana we wÅ‚asnej hali suwalska drużyna miaÅ‚a tylko w pierwszym secie, wygranym po zaciÄ™tej wale 25:22.

Trener SUKSS Bartosz JasiÅ„ski postawiÅ‚ na ten sam skÅ‚ad: MichaÅ‚ WiÅ›niewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, MichaÅ‚ Przeborowski, libero Bartosz Harackiewicz, i ponownie siÄ™ nie zawiódÅ‚. Na poczÄ…tku drugiego seta gospodarze grali z przeciwnikami punkt za punkt, ale przy stanie 10:9 MichaÅ‚ WiÅ›niewski obiÅ‚ blok i dal swojej drużynie dwupunktowa przewagÄ™. Wkrótce podobnie uczyni na Å›rodku Olaf Madejski i byÅ‚o 13:10 dl SUKSS-u. Zaraz znowu zapunktowaÅ‚ ze skrzydÅ‚a MichaÅ‚ WiÅ›niewski, rywale odpowiedzieli atakiem w aut , BiaÅ‚o-Niebiescy wyszli na 15:11 i w kolejnych akcjach już tylko zwiÄ™kszali przewagÄ™. Olaf Madejski po kontrze zdobyÅ‚ punkt na 24:17, gracze Skry obronili atak Adriana Rogowskiego i tego setbola, ale po chwili zaserwowali w siatkÄ™ i SUKSS wygraÅ‚ 25:18.

Trzecia partia to już od poczÄ…tku wyraźna dominacja naszych siatkarzy. Uciekli na 6:3, 15:9 i 21:13. Åšwietnie broniÅ‚ Bartosz Harackiewicz, przy kontratakach piÅ‚ki umiejÄ™tnie rozdzielaÅ‚ Bartosz Ćwikowski , a asem seta na 25:16 i mecz na 3:0 zakoÅ„czyÅ‚ MichaÅ‚ Przeborowski. ZapanowaÅ‚a ogromna radość naszych 16-17- latków, dla których awans o PóÅ‚finaÅ‚u Mistrzostw Polski jest pierwszym olbrzymim sukcesem.

(25:22, 25:18, 25:16)

SUKSS: Michał Wiśniewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, Michał Przeborowski, Bartosz Harackiewicz (libero) oraz Aleksander Plauszta, Igor Karczewski, Sebastian Staszkiewicz, Michał Markowski, Gabriel Jarząbski, Bartosz Sadłowski, Oscar Walendzewicz.

Niedziela, 17 marca

EKS Skra BeÅ‚chatów – SKPS Dunajec Nowy SÄ…cz godz. 10:00

SUKSS SuwaÅ‚ki – AKS Rzeszów – godzinÄ™ po zakoÅ„czeniu pierwszego spotkania

[15.03.2024] SUKSS SuwaÅ‚ki – Dunajec Nowy SÄ…cz 3:0. Juniorzy mÅ‚odsi o krok od PóÅ‚finaÅ‚u Mistrzostw Polski [foto]