13.11.2023

Brazylijskie Jiu Jitsu. Paulina Staśkiewicz i Marcel Borowski mistrzami Polski [zdjęcia]

W miniony weekend w Warszawie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Najbardziej prestiżowa i najmocniej obsadzona impreza w kraju zgromadziła łącznie 2361 zawodników.

Klub Berserker’s Team SuwaÅ‚ki wystawiÅ‚  9 osobowy skÅ‚ad.

Najlepiej z suwalczan spisaÅ‚a siÄ™ Paulina StaÅ›kiewicz, która nie dala rywalkom żadnych szans i zostaÅ‚a podwójnÄ… MistrzyniÄ… Polski, wygrywajÄ…c Å‚Ä…cznie 5 walk przed czasem. Suwalczanka triumowala w kategoriach Adult oraz Master 1, niebieskie pasy poniżej 58,5 kg.

Mistrzem Polski zostaÅ‚ także Marcel Borowski, który w kategorii u12  poniżej 45kg wygraÅ‚ 4 walki przed czasem.

Srebrne medale wywalczyli Damian SoÅ‚tysiuk, który w debiucie na imprezie tej rangi stoczyÅ‚ cztery bardzo mocne pojedynki oraz Klaudia Beck, która po 3 walkach zajęła 2. Miejsce w  kategorii Adult, biaÅ‚e pasy, poniżej 69 kg.

Brązowy medal w kategorii Młodzikow do 50 kg zdobył Kornel Słabiński.

Patrycja Szmygel, Patrycja Kondradzka, Wiktoria Kalino oraz trener Miłosz Staśkiewicz tym razem bez medali, ale zdobyli cenne doświadczenie na tak dużej imprezie.