12.06.2014

Coca-Cola Cup: 2. PG Filipów; 4. PG Słobódka

W finałach wojewódzkich piłkarskiego turnieju Cola-Cola Cupddrugie miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum w Filipowie, a czwarte dziewczęta z Gimnazjum w Słobódce. Cola-Cola Cup to największy turniej piłkarski w Polsce. Zwycięzcy finałów ogólnopolskich (13-14 czerwca) pojadą na obóz szkoleniowy do Rzymu.

Wojewódzka rywalizację chłopców wygrali piłkarze z PG 9 w Białymstoku, którzy w finale pokonali 2:1 drużynę z Filipowa prowadzoną przez Tomasza Ferenca. Wicemistrzom na osłodę pozostał indywidualny tytuł najlepszego bramkarza przyznany Piotrowi Trzasko.

- Zabrakło mam szczęścia i pewności siebie, w naszej drużynie nie było chłopaków z III klasy, mam nadzieję, że za rok znów powalczymy o Wielki Finał Coca-Cola Cup – szkolnemu portalowi mówił Piotrek.

Wicemistrzostwie grali w składzie: Bartosz Gużewski (kapitan), Piotr Trzasko, Paweł Wasilewski, Paweł Dyczewski, Adrian Jurewicz, Mateusz Przemielewski, Wojciech Żegaczewski, Mariusz Olender, Marcin Nowak,  Patryk Rogucki. Trenerem drużyny jest Tomasz Ferenc.

W finale dziewcząt najlepsze okazały się piłkarki z Gimnazjum w Nurcu-Stacji, które w finale pokonały 2:0 koleżanki z Gimnazjum w Jaświłach. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, a a czwarte Publicznego Gimnazjum w Słobódce.

Drużyna dziewcząt: Anna Wasilewska, Angelika Wasilewska, Urszula Staśkiewicz, Dominika Wasilewska, Joanna Murawska, Aleksandra Szymelewicz, Iwona Szymielewicz, Anna Dębska, Anita Waszkiewicz, Eliza Sokołowska. Trener: Wojciech Słowikowski.