26.06.2024

Czarni Czarna Białostocka - Sparta Augustów 7:2. Wypuścili niemal pewny awans

Piłkarze Sparty Augustów dokonali niemal niemożliwego. Zaprzepaścili zaliczkę 5:1 z pierwszego meczu z Czarnymi Czarna Białostocka, przegrali 2:7 rewanż i zarazem baraże o miejsce w IV lidze.

- Nie pozostaje nic innego jak tylko PRZEPROSIĆ wszystkich kibiców za dzisiejszy mecz. Na gorąco nie ma co dużo pisać, ale przyjdzie czas, że podsumujemy to co wydarzyło się w dzisiejszym meczu i nie tylko – zakomunikowali augustowianie w swoich mediach społecznościowych.

To już kolejny rok, kiedy awans wymyka się Sparcie z rąk. Niby faworytem byli Czarni, trzeci od końca zespól IV ligi. Augustowski zespół zajął 3. miejsce w okręgówce, ale w minioną sobotę na własnym boisku wysoko wygrał pierwsze barażowe spotkanie.

Rezultat nie oddawał przebiegu meczu. Przed rewanżem podopieczni trenera Rafała Harasima mieli pewne obawy:

- W pierwszym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 5:1 ale jesteśmy świadomi że na ten wynik musieliśmy się mocno napracować. Czeka nas jutro trudne zadanie, ale jedziemy z dobrą zaliczką i nastawieniem na zwycięstwo – pisali w przeddzień środowego meczu na boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Przez zdecydowaną większość spotkania nie zanosiło się na dramat. Do przerwy Czarni prowadzili tylko 1:0. Zaraz po zmianie stron podwyższyli wynik, ale w 66 minucie gola zdobył Paweł Stasiński i było 2:1. Gracze z Czarnej Białostockiej ambitnie wyprowadzili w 81 minucie na 4:1, ale był to jeszcze bezpieczny rezultat tym bardziej, że po chwili bramkę strzelił Daniel Kruza i było 4:2.

W samej końcówce Czarni zdołali jednak zadać trzy ciosy, wygrali 7:2, obronili miejsce w IV lidze i mogli oblewać się szampanem.

Czarni Czarna Białostocka – Sparta Augustów 7 : 2 (1:0)

Bramki: Mateusz Łabieniec – 2, Dawid Drozdowski, Eryk Kajewski, Grzegorz Makal, Mateusz Szuchnicki – Paweł Stasiński, Daniel Kruza

Sparta: Julian Pawlik – Piotr Sowulewski, Kacper Prostko, Wojciech Milewski, Jakub Czajko, Wojciech Łada, Filip Kułak, Fedir Maslov, Kacper Babkowski, Filip Niedźwiecki, Paweł Stasiński.

Rezerwa: Damian Wróblewski – Kamil Grycan, Adrian Pretko, Daniel Kruza, Michał Dzienis, Mateusz Przemielewski

Pierwszy mecz: 1 : 5. Czarni zostają w IV lidze.