25.09.2022

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. Suwalczanki tuż za podium

Hetman Katowice w kategorii Open i SzUKS Gostynin wśród kobiet zdobyły złote medale w rozegranych w niedzielę w Suwałki Arenie Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.

Podobnie jak sobotnie zmagania indywidualne, zawody zostały przeprowadzone w tempie 3 minuty plus 2 sekundy na ruch na partię.

W kategorii Open rywalizowaÅ‚y 22 zespoÅ‚y, wÅ›ród nich aż 3 ekipy gospodarzy z suwalskiej Fundacji Jaćwież, która organizowaÅ‚a mistrzostwa wespóÅ‚ z PZSzach i OSiR SuwaÅ‚ki, i dwie Ksz HaÅ„cza SuwaÅ‚ki. ZwyciÄ™ski zespóÅ‚ Hetmana Katowice zdobyÅ‚ 18,0 pkt (32,0 maÅ‚e punkty), a grali w nim sami arcymistrzowie: Kamil MitoÅ„, Bartosz Soćko, Jacek GdaÅ„ski i Monika Soćko.

Srebro wywalczyÅ‚a ekipa SzUKS Gostynin, a brÄ…z Hetman PÅ‚ock po 17,0 pkt. Wysokie, 7. miejsce przypadÅ‚o druzynie Ksz HaÅ„cza Ii SuwaÅ‚ki – 12,0 pkt w skÅ‚adzie: Jan Butkiewicz, PaweÅ‚ Czarniecki, BÅ‚ażej Pieczulis, Hubert Pieczulis.

Na 11. pozycji  zawody ukoÅ„czyÅ‚a HaÅ„cza I SuwaÅ‚ki, drużyny Fundacji Jaćwież zajęły 16., 19. i 22. miejsce.

Do rywalizacji kobiet stanęło 9 ekip, w tym aż trzy HaÅ„czy SuwaÅ‚ki . SzUKS Gostynin, MKSz Rybnik i MUKS Stoczek 45 BiaÅ‚ystok zdobyÅ‚y po 12,0 dużych punktów i o kolejnoÅ›ci zdecydowaÅ‚y maÅ‚e – odpowiednio 17,5; 17,0 i 15,0.

Czwarte miejsce zajęła drużyna KSz HaÅ„cza I SuwaÅ‚ki – 8,0 pkt., w której graÅ‚y Dominika Ostrowska, Maria PaÅ‚ejko i Gabriela PaÅ‚ejko, a piÄ…ta byÅ‚a Fundacja Jaćwież SuwaÅ‚ki – 5,0 pkt w skÅ‚adzie: MaÅ‚gorzata LeszczyÅ„ska, Kinga GÅ‚adyszewska i Gabriela Wiszniewska.

Druga drużyna kobiet Ksz HaÅ„cza zajęła 7., a trzecia – 9. miejsce.