29.08.2021

Dwa złote medale młodych siatkarzy SUKSS Suwałki

Wielki sukces siatkarzy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki! Podopieczni trenerów Bartosza Jasińskiego i Artura Łabacza wrócili z Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving z dwoma złotymi medalami.

Młodzi, suwalscy siatkarze uzyskali awans do finału rozgrywek 27 czerwca 2021 roku, kiedy to zwyciężyli we wszystkich trzech kategoriach regionalnych eliminacji, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej “Suwałki Arena”. Finałowe mecze rozegrano w dniach 26-28 sierpnia 2021 roku w Arenie Gliwice.

Siatkarze Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki zwyciężyli w dwóch kategoriach – “czwórek” oraz “dwójek” chłopców. W kategorii “dwójek” młodzi suwalczanie pokonali w finale KS Metro Warszawa II 2:0 (17:15, 19:17). W finałowym meczu kategorii “czwórek”rozprawili się z natomiast z Akademią Jastrzębskiego Węgla, również zwyciężając 2:0 (15:10, 15:9).

Warto dodać, że zawodnicy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki, występujący w kategorii “czwórek”, zwyciężyli we wszystkich, jedenastu rozegranych meczach i stracili zaledwie trzy sety.

W Gliwicach zagrali również siatkarze SUKSS Suwałki III, którzy zakończyli zmagania w kategorii “dwójek” na pierwszym etapie, przegrywając w grupie C z Uczniowskim Klubem Sportowym “Serbinów” Biała PodlaskaPSP 19 Kędzierzyn-Koźle oraz Akademią Siatkówki Niepołomice.

SUKSS Suwałki (kat. dwójki) – trener Artur Łabacz

Bartosz Wiszniewski, Dominik Makowski, Piotr Urynowicz

SUKSS Suwałki (kat. czwórki) – trener Bartosz Jasiński

Michał Wiśniewski, Michał Przeborowski, Igor Karczewski, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski.

Droga do finału siatkarzy SUKSS Suwałki w kat. “czwórek”:

Etap 1:

SUKSS Suwałki – SP 3 Nysa I 2:0 (15:5, 15:9)
SUKSS Suwałki – LKS Cisy Nałęczów / Olimp Opole Lubelskie 2:0 (15:4, 15:6)
SKPS Dunajec Nowy Sącz – SUKSS Suwałki 1:2 (15:12, 9:15, 14:16)

Etap 2:

SUKSS Suwałki – UKS Jedynka Międzyrzecz 2:0 (15:8, 15:9)
SUKSS Suwałki – SOS-SP12 Tomaszów Mazowiecki 2:0 (15:11, 15:10)
SUKSS Suwałki – Trefl Gdańsk 2:1 (15:13, 9:15, 11:4)

Etap 3:

SUKSS Suwałki – KalCargo KaEmKa IKS Atak Starogard Gdański 2:1 (15:17, 15:12, 11:7)
SUKSS Suwałki – KS Metro Warszawa 2:0 (15:11, 15:12)
SUKSS Suwałki – MKS Bzura Ozorków 2:0 (15:10, 15:12)