09.03.2014

Falstart Ślepska w play-off [Zdjęcia]

Od przegranej 2:3 z KPS Banki Spółdzielcze z Grupy BPS Siedlce siatkarze Ślepska Suwałki rozpoczęli rywalizację o miejsce w półfinałach play-off I ligi. Była to mała niespodzianka, bowiem w ligowej konfrontacji tych drużyn na 9 spotkań Ślepsk wygrał 8, w tym przed dwoma tygodniami 3:0 w Siedlcach. Jedyna, do soboty, wygrana KPS miała miejsce przed trzema laty w ... Suwałkach. Na szczęście ten wynik jeszcze o niczym nie decyduje.

Ale w lepszej sytuacji w rywalizacji do trzech zwyciÄ™stw stawia podopiecznych SÅ‚awomira Gerymskiego. GoÅ›cie wygrali zasÅ‚użenie. ByÅ‚o lepsi minimalnie, ale i to trzeba przyznać uczciwie, byli lepsi.

Pomeczowy trójgÅ‚os:

SÅ‚awomir Gerymski, trener KPS Siedlce:
- Nie ma co rozpamiÄ™tywać sukcesu, zachÅ‚ystywać siÄ™ nim. Mamy na to czas do kolacji, a po niej skupiamy siÄ™ na niedzielnym rewanżu. Åšlepsk to dobra drużyna, z doÅ›wiadczonymi zawodnikami i potrafiÄ…cym wyciÄ…gać wnioski trenerem. SpotkaÅ‚y siÄ™ dwa wyrównane zespoÅ‚y i o sukcesie jednego z nich bÄ™dÄ… decydowaÅ‚y detale. Tak byÅ‚o dzisiaj, tak bÄ™dzie w niedzielÄ™ i w rewanżach u nas. Dzisiaj my byliÅ›my minimalnie lepsi i dlatego wygraliÅ›my, z czego oczywiÅ›cie siÄ™ cieszymy.

Wojciech Winnik, kapitan Åšlepska:
- Siedlce zaÅ‚atwiÅ‚y nas przede wszystkim zagrywkÄ…, ale też boiskowÄ… mÄ…droÅ›ciÄ…. To wprawdzie mÅ‚ody zespóÅ‚, ale zagraÅ‚ dziÅ› jak profesor. Nie podpalali siÄ™, nie zaÅ‚amywali po drobnych niepowodzeniach, a koncentrowali na swojej grze, grali swojÄ… siatkówkÄ™. Zagrali tak, jak my u nich i efekt jest widoczny. O ich zwyciÄ™stwie zadecydowaÅ‚y siatkarskie detale, w których byli dziÅ› lepsi. Na szczęście byÅ‚ to pierwszy, a nie ostatni mecz. Trzeba z niego wyciÄ…gnąć wnioski, poprawić to co nie wychodziÅ‚o i w niedzielÄ™ odrobić straty. Gra toczy siÄ™ wszak do trzech zwyciÄ™stw i my wciąż w niej jesteÅ›my.

Piotr Poskrobko, trener Åšlepska:
- To nie byÅ‚ te KPS z meczu w Siedlcach. TÄ™ różnicÄ™ sprawiÅ‚ powrót na boisko kapitana goÅ›ci Mateusza JasiÅ„skiego. On i Damian Schulz rozdawali dziÅ› karty. My popeÅ‚niliÅ›my sporo bÅ‚Ä™dów, które byÅ‚y konsekwencjÄ… bardzo dobrych zagrywek rywala. KPS graÅ‚ też skutecznie wysokim blokiem, przez co mieliÅ›my problemy ze skoÅ„czeniem ataku. O koÅ„cowym wyniku zadecydowaÅ‚ jednak fatalny poczÄ…tek piÄ…tek seta, w którym przegrywaliÅ›my już 1:7. Takiej straty , grajÄ…c do 15 punktów, odrobić siÄ™ już nie da, chyba że zdarzy siÄ™ cud. Tego w SuwaÅ‚kach nie byÅ‚o. Chociaż caÅ‚y czas graliÅ›my na styk, przegraliÅ›my minimalnie. Z zaÅ‚ożenia o wygrani dwóch spotkaÅ„ u siebie już nici, ale ciÄ…gle jesteÅ›my w grze o czwórkÄ™. Ten mecz już za nami, niczego w nim nie zmienimy. Możemy, wiÄ™cej musimy zmienić swojÄ… grÄ™ w niedzielnym meczu i go wygrać. I to jest nasz cel.
Dodajmy, że MVP meczu został atakujący KPS Damian Schulz.

Pierwszy mecz play-off w mediach:

Gazeta w Białymstoku (bialystok.sport.pl)

Ślepsk Suwałki przegrywa 0:1 w play-off

Na początek pierwszej rundy play-off I ligi siatkarze Ślepska Suwałki przegrali 2:3 u siebie z KPS-me Siedlce. W niedzielę drugi mecz tych drużyn.
Przed sobotnim meczem we własnej sali suwałczanie najbardziej obawiali się zagrywki rywali. Drużyna z Siedlec właśnie w tym elemencie zaprezentowała się bardzo dobrze.

- MieliÅ›my kÅ‚opoty w przyjÄ™ciu - mówi Wojciech Winnik, kapitan Åšlepska. - Rywale ryzykowali zagrywkÄ… i sporo punktów zdobyli bezpoÅ›rednio.

Mimo kÅ‚opotów Åšlepsk doprowadziÅ‚ do piÄ…tego seta. Niestety szanse na wygranÄ… w caÅ‚ym meczu szybko zostaÅ‚y zaprzepaszczone gdyż KPS wyszedÅ‚ na prowadzenie 7:1.

- W caÅ‚ym meczu trudno nam byÅ‚o przyjąć zagrywkÄ™ mocnÄ…, a na poczÄ…tku piÄ…tego seta rywale zagrywali flot i także byÅ‚ problem - opowiada Winnik. - SpadÅ‚y chyba dwie zagrywki punktowe i zrobiÅ‚a siÄ™ strata, którÄ… trudno już byÅ‚o odrobić. W niedzielnym meczu musimy zwrócić uwagÄ™ na Mateusza JasiÅ„skiego i Damiana Schulza. Oni zagrali bardzo dobrze i musimy znaleźć na nich receptÄ™.

portale siatka.org i KPS Siedlce

Emocje w Suwałkach, KPS lepszy do Ślepska

Siatkarze KPS-u Siedlce Banki SpóÅ‚dzielcze z Grupy BPS po piÄ™ciosetowym boju wykazali wyższość w SuwaÅ‚kach nad miejscowym Åšlepskiem, dziÄ™ki czemu zrobili pierwszy krok ku awansowi do czoÅ‚owej czwórki I ligi.

PoczÄ…tek meczu należaÅ‚ do gospodarzy, którzy dobrze prezentowali siÄ™ w bloku, ale przyjezdni szybko odrobili straty. Duża w tym zasÅ‚uga Mateusza PrzybyÅ‚y, który dobrze prezentowaÅ‚ siÄ™ nie tylko na siatce, ale także w polu serwisowym. ChwilÄ™ później zagrywkÄ… rywali pocelowaÅ‚ Damian Schulz, a jego koledzy zatrzymali rywali blokiem, w efekcie czego to podopieczni trenera Gerymskiego zaczÄ™li przejmować inicjatywÄ™ na boisku (10:6). Jednak suwalczanie nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Mocny serwis Dimitrija Skorija w poÅ‚Ä…czeniu z kilkoma bÅ‚Ä™dami goÅ›ci spowodowaÅ‚y, że na Å›wietlnej tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ remis. W kolejnych minutach obie drużyny walczyÅ‚y cios za cios. Dopiero po drugiej przerwie technicznej ponownie zaczęła uwidaczniać siÄ™ przewaga po stronie KPS-u. W tej fazie premierowej odsÅ‚ony skuteczniej prezentowali siÄ™ siedleccy skrzydÅ‚owi, a prosty bÅ‚Ä…d popeÅ‚niÅ‚ Benjamin Bell, co przybliżaÅ‚o przyjezdnych do triumfu w pierwszej odsÅ‚onie (21:18). W koÅ„cówce w ataku pomyliÅ‚ siÄ™ Wojciech Winnik, a asem serwisowym popisaÅ‚ siÄ™ PaweÅ‚ Rejowski. Ostatecznie tÄ… część spotkania na swojÄ… korzyść rozstrzygnÄ™li siedlczanie 25:20.

PoczÄ…tek drugiej partii byÅ‚ bardzo wyrównany. Obie drużyny szÅ‚y Å‚eb w Å‚eb. Dopiero udana kontra Schulza pozwoliÅ‚a KPS-owi odskoczyć od przeciwników na dwa oczka. Ale taka sytuacja nie trwaÅ‚a zbyt dÅ‚ugo, bowiem tuż po pierwszej przerwie technicznej sytuacja zmieniÅ‚a siÄ™ o 180 stopni. Autowe zbicie Tomasza StaÅ„czuka sprawiÅ‚o, że inicjatywÄ™ na boisku zaczÄ™li przejmować gospodarze (9:7). ChwilÄ™ później w ataku pomyliÅ‚ siÄ™ także PrzybyÅ‚a. Z kolei skutecznie prezentowali siÄ™ skrzydÅ‚owi Åšlepska, co bÅ‚yskawicznie znalazÅ‚o odzwierciedlenie w wyniku. W pewnym momencie drużyna prowadzona przez Piotra Poskrobko wygrywaÅ‚a już 16:12, ale to nie byÅ‚ koniec emocji w tej części meczu. Schulz na spóÅ‚kÄ™ z PrzybyÅ‚Ä… pozwolili goÅ›ciom wrócić do gry. W kolejnych minutach obie ekipy nie zamierzaÅ‚y odpuszczać. Walka cios za cios trwaÅ‚a do stanu 22:22. Wprawdzie bÅ‚Ä…d Mateusza JasiÅ„skiego daÅ‚ suwalczanom dwie piÅ‚ki setowe, ale chwilÄ™ później na blok nadziaÅ‚ siÄ™ Winnik, a na Å›wietlnej tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ remis. WojnÄ™ nerwów w koÅ„cówce lepiej wytrzymali siatkarze Åšlepska, którzy po dwóch punktowych zagrywkach Winnika triumfowali 28:26.

W pierwszych minutach trzeciego seta oba zespoÅ‚y udane akcje przeplataÅ‚y prostymi bÅ‚Ä™dami. WÅ›ród siedlczan nieco zawodziÅ‚ Schulz, z kolei w szeregach Åšlepska bÅ‚Ä™dy popeÅ‚niaÅ‚ Skrzypkowski. W efekcie czego do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylowaÅ‚ wokóÅ‚ remisu. Dopiero po niej szczelny blok pozwoliÅ‚ gospodarzom objąć dwupunktowe prowadzenie (10:8). W kolejnych minutach przyjezdni ryzykowali w polu serwisowym, co automatycznie wiÄ…zaÅ‚o siÄ™ ze sporÄ… liczbÄ… bÅ‚Ä™dów w tym elemencie. Po stronie Åšlepska swoje w ataku zrobiÅ‚ Winnik, a dziÄ™ki temu podopieczni trenera Poskrobko trzymali rywali na dystans dwóch oczek. W dodatku chwilÄ™ później asem serwisowym popisaÅ‚ siÄ™ Maciej KaÅ‚asz (17:14). Wówczas wydawaÅ‚o siÄ™, że gospodarze zmierzajÄ… do sukcesu w tej części spotkania. Jednak w decydujÄ…cych momentach bÅ‚Ä…d popeÅ‚niÅ‚ Skrzypkowski, a przebudziÅ‚ siÄ™ Schulz, przez co na Å›wietlnej tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ remis. W dodatku punktowÄ… zagrywkÄ™ doÅ‚ożyÅ‚ RadosÅ‚aw Zbierski, a szala zwyciÄ™stwa zaczęła przechylać siÄ™ na stronÄ™ drużyny prowadzonej przez trenera Gerymskiego. Ostatecznie trzeci set padÅ‚ Å‚upem przyjezdnych 25:22, a zakoÅ„czyÅ‚ go as serwisowy Tomasza Kowalskiego.

W poczÄ…tkowej fazie czwartej partii obraz gry nie ulegÅ‚ zmianie. Oba zespoÅ‚y stawiaÅ‚y na ryzyko w polu serwisowym, ale zdecydowanie wiÄ™cej zyskiwali siedlczanie. WÅ‚aÅ›nie as serwisowy Schulza w poÅ‚Ä…czeniu z udanym zbiciem JasiÅ„skiego pozwoliÅ‚y KPS-owi wyjść na prowadzenie (7:5). Lecz gospodarze nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Zadanie uÅ‚atwili im sami rywale, bowiem w ataku po raz kolejny pomyliÅ‚ siÄ™ StaÅ„czuk, a dziÄ™ki temu wynik zaczÄ…Å‚ oscylować wokóÅ‚ remisu. Z biegiem czasu zaczęło dawać o sobie znać doÅ›wiadczenie Skrzypkowskiego i Winnika, po zbiciach których to Åšlepsk zaczÄ…Å‚ uciekać przeciwnikom. Gra suwalczan również nie byÅ‚a wolna od bÅ‚Ä™dów, ale gdy swoje trzy grosze do wyniku dorzuciÅ‚ Mariusz Schamlewski, gospodarze dążyli do tie-breaka (20:17). Ale w koÅ„cówce do walki serwali siÄ™ siedlczanie, którzy po asach serwisowych Schulza odrobili straty. Jednak ostatnie sÅ‚owo należaÅ‚o do Åšlepska, a dokÅ‚adniej do Winnika. Jego udana kontra przypieczÄ™towaÅ‚a zwyciÄ™stwo gospodarzy w tej części spotkania (26:24).

Od mocnego uderzenia tie-breaka rozpoczÄ™li przyjezdni, którzy po dobrej grze na kontrze oraz mocnych zagrywkach wyszli na prowadzenie 6:1. Ich piÄ™ciopunktowa przewaga utrzymaÅ‚a siÄ™ także przy zmianie stron. Później gospodarze próbowali jeszcze odrabiać straty, ale pojedyncze skuteczne akcje Skrzypkowskiego nie byÅ‚y w stanie odwrócić losów meczu. W koÅ„cówce podopieczni trenera Poskrobko ryzykowali w polu serwisowym, ale nie przyniosÅ‚o to żadnego efektu. Ostatecznie drużyna z Siedlec wygraÅ‚a 15:9, a spotkanie zakoÅ„czyÅ‚o zbicie Zbierskiego.

Åšlepsk SuwaÅ‚ki - KPS Siedlce Banki SpóÅ‚dzielcze z Grupy BPS 2:3 (20:25, 28:26, 22:25, 26:24, 9:15)