29.08.2021

Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Joanna Mendak nie awansowała do finału

Suwalska pływaczka Joanna Mendak z wynikiem 29.17 sekundy zajęła 7. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na 50 m stylem dowolnym w kategorii niedowidzących S13 i nie awansowała do niedzielnego finału Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Złoty medal w tej konkurencji zdobyła rekordzistka świata, Brazylijka Maria Gomes Santiago - 26.82. Czas uzyskany przez podopieczną trenera Edwarda Deca dał jej 18. pozycję.

W minioną środę, w wyścigu na 100 m stylem motylkowym (na zdjęciu), w którym zdobywała mistrzostwo paraolimpijskie w Atenach, Pekinie i Londynie, Joanna Mendak zajęła pechowe 9. miejsce. Do finału zabrakło jej 23 setnych sekundy.

Z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, podczas których była chorążym polskiej reprezentacji, suwalczanka ma wrócić w środę, 1 września o godz. 12.15.