27.08.2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Rafał Czuper w półfinale!

Wicemistrz olimpijski Rafał Czuper jest bardzo bliski powtórzenia sukcesu z Rio de Janeiro. Na paraigrzyskaxch w Tokio tnisista stołowy z Raczek awansował dzisiaj do półfinału, w którym w sobotę o godz. 4:40 nad ranem zmierzy się z Jin Choel Parkiem z Korei.

Druga parę półfinałową klasy 2 tenisa stołowego na wózkach tworzą kolejny Koreańczyk, Soo Young Cha i broniący złota sprzed pięciu lat Francuz Fabien Lamirault. Finał został zaplanowany na poniedziałek, 30 sierpnia o godz. 9.00 naszego czasu.

O ile przez eliminacje Rafał Czuper przebrnął bez problemów, to dzisiejszy, wygrany 3:1 ćwierćfinał z Czechem Jirim Suchankiem dostarczył dużo emocji. Polak zaczął znakomicie – od prowadzenia 6:0 i nie spuszczał z tonu.  Pierwsze dwa sety wygrał 11:6, 11:4 i zanosiło się na błyskawiczny pojedynek. Niestety, w trzeciej partii górą był Czech – 11:7, który przeważal tez na początku czwartego seta. Na szczęście, Rafal Czuper opanował nerwy, wyszedł na 9:8, nie przejął się wyrównującym punktem i wygrał 11:9.