10.10.2016

III liga kobiet. Czwarty mecz i trzecie zwycięstwo piłkarek z Suwałk

W czwartej kolejce rozgrywek piłkarskich III ligi kobiet Reso Akademia 2012 Suwałki pokonała w Kleosinie Ekosport Białystok 2:1 i umocniła się na pozycji wicelidera.

Ekosport BiaÅ‚ystok – RESO Akademia SuwaÅ‚ki  1:2 (1:2)

Gole: gospodynie 20 – Daria Przemielewska 33, Aleksandra BieryÅ‚o 38

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź - Paulina Słowikowska, Laura Frąckiewicz, Ewa Pacewicz, Monika Szymczyk, Dominika Korejwo (70. Kamila Barszczewska), Zuzanna Skrodzka, Anna Stankiewicz, Dominika Waśniewska .), (60. Weronika Kisielewska), Aleksandra Bieryło, Daria Przemielewska

PoczÄ…tek pierwszej poÅ‚owy należaÅ‚ do piÅ‚karek z BiaÅ‚egostoku, które chciaÅ‚y zrewanżować siÄ™ rywalkom za przegranÄ… w pierwszej rundzie 1:3. Już w 4. min. Ekosport mógÅ‚ objąć prowadzenie, ale piÅ‚ka zamiast do siatki trafiÅ‚a w sÅ‚upek bramki suwalczanek, a nastÄ™pni w rÄ™ce Wiktorii Dziurdź. Napór gospodyÅ„ przyniósÅ‚ bramowy efekt w 20 minucie, po akcji Å›rodkiem zawodniczka z BiaÅ‚egostoku znalazÅ‚a siÄ™ w sytuacja 1x1 z Dziurdź i nie daÅ‚a szans bramkarce z SuwaÅ‚k. Utrata gola podziaÅ‚aÅ‚a na podopieczne Karola PiaÅ›cika niczym kubeÅ‚ zimnej wody. Suwalczanki ruszyÅ‚y do ataku i jeszcze przed przerwÄ… dwukrotnie pokonaÅ‚y bramkarkÄ™ rywalek. Do remisu doprowadziÅ‚a Daria Przemielewska, która z 18 m przelobowaÅ‚a  Åºle ustawionÄ… bramkarkÄ™, a wynik spotkania ustaliÅ‚a Aleksandra BieryÅ‚o strzaÅ‚em gÅ‚owÄ… umieszczajÄ…c piÅ‚kÄ™ w bramce Ekosportu. W drugiej poÅ‚owie gospodynie biÅ‚y gÅ‚owÄ… w suwalski mur, a piÅ‚karki Akademii, kontrolujac grÄ™ utrzymaÅ‚y korzystny dla nich wynik do koÅ„cowego gwizdka.

WÅ‚ókniarz BiaÅ‚ystok - Tur MOSiR Bielsk Podlaski  0:2