03.10.2016

III liga kobiet. Pierwsza porażka piłkarek RESO Akademia 2012 Suwałki

W 3. kolejce piłkarskiej III ligi kobiet w Bielsku Podlaskim spotkały się dwie niepokonane drużyny: Tur M OSiR i RESO Akademia 2012 Suwałki. Losy spotkania gospodynie rozstrzygnęły cztery minuty przed końcem spotkania zdobywając gola na wagę trzech punktów.

Pierwsza połowa meczu (grano 2 x 40 min.) należała do gospodyń, które nie były jednak w stanie sforsować pewnie grającej defensywy gości. W drugiej częściej na połowie Tura przebywały podopieczne Karola Piaścika, ale i one nie zgrzeszyły skutecznością pod bramką rywalek. Jedyny gol w tym meczu padł w 76 min. po składnej akcji gospodyń. Zwycięstwo to przywróciło ekipę z Bielska Podlaksiego na pozycję lidera.

Warto zwrócić uwagę na to, że zespół Tura Bielsk Podlaski trenuje od czterech lat, a piłkarki z Suwałk dopiero trzy miesiące. Kolejny mecz, który zostanie rozegrany również na wyjeździe, podopieczne Karola Piaścika i Grzegorza Twarowskiego, zagrają 8 października w Knyszynie z białostockim Ekosportem. Będzie to rewanż za wygrany 3:1 przez suwalczanki, także w Knyszynie, pierwszy mecz.

Tur MOSiR Bielsk Podlaski – RESO Akademia 2012 SUWAŁKI   1:0 (0:0)

Akademia: Wiktoria Dziurdź - Laura Frąckiewicz, Ewa Pacewicz, Sylwia Stankiewicz (15, Monika Szymczyk), Paula Słowikowska, Iza Łada, Zuzanna Skrodzka, Dominika Korejwo, Dominika Waśniewska (70, Julia Smyk), Aleksandra Bieryło, Anna Stankiewicz.

Włokniarz Białystok – Ekosport Białystok 1:1