31.10.2016

III liga kobiet. Suwalczanki nie chwyciły Tura za rogi

W ostatnim w rundzie jesiennej meczu III ligi kobiet drużyna RESO Akademia 2012 Suwałki przegrała w Bielsku Podlaskim z tamtejszym Turem 0:1. Bielszczanki, z kompletem sześciu zwycięstw, zostały mistrzyniami jesieni, suwalczanki z trzema zwycięstwami i trzema porażkami (dwie z Turem, jedna z Włókniarzem Białystok) zajmują drugie miejsce.

Warto jednak pamiętać, że nasze dziewczyny wszystkie spotkania rozgrywały na wyjazdach. Wiosną będą podejmowały rywalki u siebie. Czy wówczas uda się im „chwycić Tura za rogi i rzucić na kolana”? Pożyjemy, zobaczymy.

Wracając do meczu w Bielsku Podlaskim. Pierwsza połowa to ataki suwalczanek, które jednak przypominały bicie głową w mur. Tego zaś nie udało się rozbić i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 0:0.

Skuteczność, a raczej jej brak to główny grzech podopiecznych Karola Piaścika nie tylko w tym meczu. Zemściło się to w 70 min., kiedy po strzale z pola karnego bramkarka Reso musiała sięgać po piłkę do siatki. Pomimo wysiłków gości nie udało się im doprowadzić do remsiu.

Trener gospodyń Robert Rogowski chwalił suwalczanki za ambicję, wolę walki. Jego zdaniem to właśnie dziewczyny z Reso zasłużyły na zwycięstwo. Niestety w piłce nożnej punkty przyznaje się nie „za zasługi”, ale większą od rywali liczbę strzelonych goli. W Bielsku Podlaskim o jednego lepsze były gospodynie. A pochwały trenera rywalek ładni brzmią dla ucha. Aż tyle i tylko tyle...

Tur Bielsk Podlaski – Reso Akademia 2012 Suwałki 1:0 (0:0)

Gol dla gospodyń 70 min.

Reso Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Paulina Słowikowska, Laura Frąckiewicz, Monika Szymczyk, Ewa Pacewicz, Anna Stankiewicz, Izabela Łada, Zuzanna Skrodzka, Dominika Korejwo , Aleksandra Bieryło, Daria Przemielewska.

W drugim emczu Ekosport Białystok - Włókniarz Białystok  0:2.