W Pucharze Polski na szczeblu okręgu Wigry II Suwałki pokonały Spartę Augustów. W meczu 11. kolejki IV ligi augustowianie wzięli rewanż i ograli rezerwy I ligowca 2:1.
Sparta Augustów – Wigry II Suwałki 2 : 1 (1:1)
Gole: Łukasz Sobolewski 8 (karny), Kamil Wilczewski 68 – Tomasz Rytelewski 35
Sparta: Marcin Putra – Maciej Wielgat, Niedźwiecki, Paweł Sakowicz, Adrian Ziarko (72. Piotr Chabasiński,), Kamil Grzesiukiewicz, Paweł Zaniewski, Wojciech Mickiewicz, Dawid Dorochowicz, Kamil Wilczewski (88. Konrad Kopiczko), Łukasz Sobolewski (90. Patryk Paciorkowski)
Wigry II: Krzysztof Sztukowski – Tomasz Stasiński, Adrian Piekarski, Paweł Wasilewski, Bartosz Żybura, Paweł Stasiński (65. Radosław Ołów), Tomasz Rytelewski, Filip Rusiak, Przemysław Żukowski, Michał Kubas (69. Sylwester Wielgat, 85. Paweł Fajkowski), Łukasz Szczerbowski (75. Rafał Perka)
- Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tej rundzie i, moim zdaniem, wygraliśmy zasłużenie – po mecz mówił Karol Salik, trener Sparty. – Na Wigry nie musiałem nikogo mobilizować, chłopcy stanęli na wysokości zadania, zrealizowali przedmeczowe ustalenia, zagrali ambitnie, włożyli w ten mecz całe serce, a może i jeszcze więcej. Wynik mógł być wyższy, bo oba zespoły miały dogodne sytuacje, ale mnie cieszą przede wszystkim trzy punkty.
Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Wissa Szczuczyn – Cresovia Siemiatycze 4 : 0
Promień Mońki – KS Wasilków 1 : 2
Pogoń Łapy – MKS Mielnik 0 : 4
Sparta 1951 Szepietowo – Dąb Dąbrowa Białostocka 1 : 1
Orzeł Kolno – Warmia Grajewo 0 : 1
Ruch Wysokie Mazowieckie – Biebrza Goniądz 8 : 0
Magnat Juchnowiec Kościelny – KS Michałowo 3 : 1
Tabela:
1. |
Wissa Szczuczyn |
11 |
28 |
32:8 |
2. |
Ruch Wysokie Mazowieckie |
11 |
27 |
47:10 |
3. |
Warmia Grajewo |
11 |
21 |
25:12 |
4. |
Wigry II Suwałki |
11 |
20 |
27:17 |
5. |
Sparta Augustów |
11 |
20 |
27:18 |
6. |
KS Wasilków |
11 |
20 |
16:9 |
7. |
Dąb Dąbrowa Białostocka |
11 |
19 |
16:12 |
8. |
Sparta 1951 Szepietowo |
11 |
19 |
21:19 |
9. |
Magnat Juchnowiec Kościelny |
11 |
16 |
19:20 |
10. |
KS Michałowo |
11 |
15 |
20:21 |
11. |
Orzeł Kolno |
11 |
10 |
12:27 |
12. |
Biebrza Goniądz |
11 |
9 |
17:30 |
13. |
Pogoń Łapy |
11 |
8 |
17:31 |
14. |
MKS Mielnik |
11 |
7 |
9:24 |
15. |
Cresovia Siemiatycze |
11 |
6 |
8:27 |
16. |
Promień Mońki |
11 |
4 |
11:37 |
Zestaw par 12. kolejki, 28-29.10.
Biebrza Goniądz - Dąb Dąbrowa Białostocka
Cresovia Siemiatycze - Sparta 1951 Szepietowo
KS Michałowo - Wissa Szczuczyn
Wigry II Suwałki - Magnat Juchnowiec Kościelny
Warmia Grajewo - Sparta Augustów 28.10. g. 14:00
MKS Mielnik - Orzeł Kolno
KS Wasilków - Pogoń Łapy
Ruch Wysokie Mazowieckie - Promień Mońki
Fot. Jolanta Wojczulis