W zaplanowanej na ten weekend 16. kolejce podlaskiej IV ligi seniorów z 5. zostało przełożonych na inny termin, jedno prawdopodobnie także odwołano, a dwa rozegrano. Niestety, atut własnego boiska nie był w sobotę sprzymierzeńcem Sparty Augustów, która przegrała aż 1:4 z niżej notowanym Promieniem Mońki.
O porażce Sparty zadecydowały pierwsze minuty, bowiem augustowianie stracili gole w 3. i 46 minucie, a w 53 przegrywali już 0:3. Gol Kamila Wilczewskiego w 81 min. na 3:1 to była "łyżeczka miodu w beczce dziegciu" (czyli odwrotnośc przysłowia mówiącego o łyżce dziegciu (czyli czegoś złego, psującego smak) w beczce miodu".
Wpadkę augustowian wykorzystała Sparta Szepietowo, która po zwycięstwie z MKLS Mielnik wyprzedziła w tabeli ekipę Karola Salika i Rafała Harasima.
Wyniki 16. kolejki
Sobota, 17.03.
Sparta Augustów - Promień Mońki 1 : 4 (0:1)
Gole: Kamil Wilczewski 81 – Marek Kulikowski 3, Patryk Poliński 46 i 89, Damian Putra 53
Żółte kartki: Kopiczko, Sobolewski, Mickiewicz (Sparta)
Sparta: Marcin Putra – Paweł Krupiński (79. Rafał Gajewski ) Adrian Ziarko, Kamil Wilczewski, Łukasz Sobolewski, Paweł Sakowicz, Wojciech Mickiewicz, Konrad Kopiczko, Jakub Warakomski (46. Piotr Chabasiński), Paweł Zaniewski, Mateusz Niedźwiecki
Sparta 1951 Szepietowo – MKS Mielnik 1 : 0 (0:0)
Orzeł Kolno - Pogoń Łapy 15:00 ???
Mecze odwołane:
Magnat Juchnowiec Kościelny - Ruch Wysokie Mazowieckie 25.04. g. 17:00
Cresovia Siemiatycze - Wigry II Suwałki 2.05. g. 16:00
Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo 9.05. g. 17:00
Wissa Szczuczyn - KS Wasilków 16.05. g. 18:00
Biebrza Goniądz - KS Michałowo 16.05. g. 18:00
Tabela:
1. |
Ruch Wysokie Mazowieckie |
15 |
39 |
57:11 |
2. |
Wissa Szczuczyn |
15 |
35 |
43:14 |
3. |
KS Wasilków |
15 |
32 |
32:9 |
4. |
Warmia Grajewo |
15 |
31 |
32:15 |
5. |
Wigry II Suwałki |
15 |
29 |
37:22 |
6. |
Dąb Dąbrowa Białostocka |
15 |
25 |
22:19 |
7. |
Sparta 1951 Szepietowo |
16 |
25 |
26:28 |
8. |
KS Michałowo |
15 |
24 |
26:28 |
9. |
Sparta Augustów |
16 |
21 |
30:30 |
10. |
Biebrza Goniądz |
15 |
19 |
28:35 |
11. |
Magnat Juchnowiec Kościelny |
15 |
16 |
22:33 |
12. |
MKS Mielnik |
16 |
14 |
19:34 |
13. |
Promień Mońki |
16 |
12 |
23:44 |
14. |
Orzeł Kolno |
15 |
11 |
16:39 |
15. |
Pogoń Łapy |
15 |
8 |
19:47 |
16. |
Cresovia Siemiatycze |
15 |
6 |
12:36 |
Zestaw par 17. kolejki,
Sobota 24.03.
Wigry II Suwałki - KS Michałowo 15:00
Promień Mońki - Magnat Juchnowiec Kościelny 15:00
Warmia Grajewo - Cresovia Siemiatycze 15:30
Niedziela, 25.03.
MKS Mielnik - Dąb Dąbrowa Białostocka 13:00
KS Wasilków - Sparta 1951 Szepietowo 15:00
Orzeł Kolno - Biebrza Goniądz 15:00
Ruch Wysokie Mazowieckie - Wissa Szczuczyn 17:00
Pogoń Łapy - Sparta Augustów ???