07.04.2013

J. Macionczyk: Walka na całego

Za nami pierwsza runda ćwierćfinałów play-off i rywalizacji w play-out, runda w której komplet zwycięstw odnieśli gospodarze. W Bielsku-Białej BBTS pokonał 3:1 Ślepsk Suwałki, a wynik drugiego seta 35:33 dla BBTS jest potwierdzeniem słów Jarosława Macionczyka, kapitana BBTS: Dzisiejszy mecz pokazał, że zaczęły się play-offy, walka na całego.

Na rozgrzewce siatkarze Åšlepska wystÄ…pili w koszulkach z napisem: „SuwaÅ‚ki żądajÄ… obwodnicy”. Chcieli w nich wyjść też na prezentacjÄ™, ale sÄ™dziowie nie pozwolili. Za to przez caÅ‚y dzisiejszy, bÄ™dzie też jutro, mecz na jednej ze Å›cian hali w Bielsku-BiaÅ‚ej wisiaÅ‚ duży baner tej samej treÅ›ci jaka widniaÅ‚a na koszulkach siatkarzy.

Fotogaleria Krzysztofa Kuprewicza - TUTAJ

Słowa uznania za kulturę dopingu należą się bielsko-bialskim kibicom zwłaszcza nielicznej (12 osób, w tym dwie dziewczyny), ale bardzo głośniej i oddanej swoje drużynie grupce fanów BBTS.

Dziwi natomiast, że gospodarz hali (nie jest nim bielsko-bialski klub) odmawia dostÄ™pu do internetu, chociaż, jak ustaliliÅ›my taka możliwość istnieje. Odbija siÄ™ to niekorzystnie na jakoÅ›ci relacji live z tej hali. To druga, po miÄ™dzyrzeckiej, hala „nieprzyjazna” dziennikarzom, o czym mogliÅ›cie siÄ™ PaÅ„stwo przekonać m.in. Å›ledzÄ…c transmisjÄ™ telewizyjnÄ… z sobotniego meczu. Cóż, jeÅ›li BBTS chce grać w PlusLidze to ten problem sam, czy w porozumieniu z gospodarzami obiektu przy ul. Bratków, musi rozwiÄ…zać. Inaczej bÄ™dzie wstyd na caÅ‚Ä… PolskÄ™ (na razie jest na pół).

Tak, tak panie Prezydencie Miasta Bielsko-BiaÅ‚a. ByÅ‚ Pan na meczu i ... no tak nie Å›ledziÅ‚ relacji live. Może zatem warto raz zostać w domu i przekonać siÄ™ ... ale to nic nie da, bo z odmowÄ… spotykajÄ… siÄ™ tylko dziennikarze przyjezdni.

Rewanż już jutro o godz. 11.00, a nasza być może nieco „szarpana” relacja od 10.45

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Wasilkowski, trener Åšlepska:

Mieliśmy w tym meczu swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy i tego bardzo szkoda. Generalnie cieszę się z walki, bo założyliśmy, że będziemy walczyli i to się udało. Fajnie, że zmiany, których dokonywałem, były trafione. Bardzo fajny mecz zagrał Kuba Peszko, Artur Ratajczak też sporo pomógł. Jeżeli poprawimy trochę skuteczność w ataku, z piłek sytuacyjnych czy na czystej siatce, to możemy BBTS-owi jeszcze bardziej się postawić. I na to przed niedzielnym meczem liczę.

Jarosław Macionczyk, kapitan BBTS
Dzisiejszy mecz pokazaÅ‚, że zaczęły siÄ™ play-offy, walka na caÅ‚ego. W tym spotkaniu można byÅ‚o zauważyć jednÄ… prawidÅ‚owość: kto miaÅ‚ zagrywkÄ™, robiÅ‚ to mocniej, odrzucajÄ…c rywala od siatki, wygrywaÅ‚ sety. ByÅ‚o sporo nerwowoÅ›ci w grze obu drużyn, ale wiadomo – pierwsze spotkanie i każdy chciaÅ‚by je zacząć od wygranej. WygraliÅ›my my, mimo że graliÅ›my falami. CieszÄ™ siÄ™, że wyciÄ…gnÄ™liÅ›my drugiego seta, bo moim zdaniem, byÅ‚ on w ostatecznym rozrachunku bardzo ważny. Przy 2:0 w nasze szeregi wkradÅ‚o siÄ™ trochÄ™ rozluźnienia, dekoncentracji, a że SuwaÅ‚ki zaryzykowaÅ‚y zagrywkÄ…, to nie mogliÅ›my sobie pograć. Ostatecznie wygraliÅ›my my, ale myÅ›lÄ™, że wynik mógÅ‚ być równie dobrze korzystny dla Åšlepska. Zobaczymy co bÄ™dzie w niedzielÄ™. Na pewno bÄ™dziemy chcieli wygrać i ten mecz, potwierdzić, że bielska twierdza jest bardzo, bardzo trudna do zdobycia, że jest naszym dodatkowym atutem. Przy równiejszej naszej grze powinniÅ›my być zadowoleniu również z wyniku drugiego meczu. A jak bÄ™dzie? Zobaczymy.

Wojciech Winnik, kapitan Åšlepska:
Przede wszystkim gratuluję zespołowi z Bielska-Białej zwycięstwa. Mecz był faktycznie bardzo emocjonujący, zwłaszcza dla kibiców. My ze swojej gry nie jesteśmy zadowoleni, bo tak naprawdę dla nas mecz zaczął się od trzeciego seta. W pierwszych dwóch setach nie potrafiliśmy się otworzyć, wymóc w sobie sportowej złości i agresji, nie potrafiliśmy zrealizować tego, co sobie założyliśmy. Gra się generalnie nam nie układała. Zagraliśmy w sumie dwa sety, z których w miarę można być zadowolonym. Życzyłbym sobie, żeby niedzielne spotkanie zaczęło się dla nas z pierwszym gwizdkiem sędziego, a nie dopiero po godzinie. Tego życzę sobie i moim kolegom z zespołu. A zespołowi z Bielska-Białej jeszcze raz gratuluję wygranej.