16.06.2024

Karate Kyokushin. Suwalczanka Jolanta Płońska zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy [zdjęcia]

W sobotę, 15 czerwca w Skarżysku Kamiennej rozegrany został Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Młodzieżowców i Seniorów Open.

W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 38 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin  reprezentowali Jolanta Płońska w kumite Młodzieżowców +65 kg i Franciszek Kimszal w kumite Kadetów do 60 kg. Suwalczanom, podopiecznym trenera Marka Krejpcio,udało się wykonać plan w połowie.

Jolanta Płońska, nie miała sobie równych, zdobyła 1. miejsce oraz złoty medal i to ona będzie reprezentowała nasz kraj w październiku na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. Jola w tej kategorii wiekowej wystartuje po raz pierwszy, w poprzednim roku była Wicemistrzynią Europy Juniorek. Dwa tygodnie temu suwalczanka zdobyła Wicemistrzostwo Polski Seniorek, pokazując że walka i wygrywanie ze starszymi zawodniczkami jest możliwa. Zważywszy na to, że tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się we Wrocławiu, a gospodarzom często „pomagają ściany”, to liczymy na dobry wynik Joli w październikowych Mistrzostwach Europy Młodzieżowców.

Franciszek Kimszal przegrał swój pierwszy pojedynek i nie zdobył kwalifikacji.