29.11.2021

Kickboxing. Trzy złota i brąz suwalczan z Alpha Fight Club oraz Panzer w Pucharze Polski [foto]

Patryk Szyszko i Szymon Jakubowski z Alpha Fight Club Suwałki oraz Adrian Danilo i Kacper Kaszuba z klubu Panzer Suwałki stanęli na podium dwudniowych zawodów Pucharu Polski w formule K1 w Warszawie.

Patryk Szyszko, trener i założyciel powstałego 14 miesięcy temu Alpha Fight  Club walczył w kategorii wagowej -86 kg. W półfinale pokonał pewnie na punkty zawodnika z Bydgoszczy. W finale Patryk trafił na utytułowanego zawodnika, m.in. mistrza Polski Oriental Rules - Muay Thai z Siedlec, z którym zdecydowanie wygrał na punkty i zdobył Puchar Polski K1.

Szymon Jakubowski, wychowanek Patryka Szyszki, wygrał dwa zażarte i wyrównane pojedynki i zdobył Puchar Polski w kategorii wagowej -71 Junior. Warto zauważyć, że Szymon, chociaż trenuje dopiero od roku pod okiem trenera Patryka, wywalczył już  Puchar Polski K1, mistrzostwo Warmii i Mazur i wicemistrzostwo Polski Full Contact.

Na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski, w K1 do 75 kg, stanął także Adrian Danilo. Kickboxer klubu Panzer Suwałki, podopieczny trenerów Dominika i Patryka Szczodruchów, w sobotnim półfinale wygrał na punkty, a w niedzielnym finale efektownie pokonał swojego przeciwnika przez RSC w II rundzie.

Kacper Kaszuba, kolejny zawodnik Panzera Suwałki,  wygrał sobotni ćwierćfinał, a w półfinale nieznacznie uległ na punkty zawodnikowi kadry narodowej PZKB i zdobył medal z brązowego kruszcu w kategorii do 71 kg.

Na tym samym turnieju czterech sportowców reprezentujących barwy Panzera stoczyło walki na lidze kickboxingu,  w  65. edycji Warszawskiej Grandy. Wiktor Domel w wadze do 81 kg oraz Kacper Kaszuba do 75 kg, którego przeciwnikiem był zawodnik z Islandii, pewnie wygrali swoje pojedynki jednogłośnymi decyzjami sędziów.

Walczący w kategorii do 63,5 kg Bartosz Przekop oraz Bartosz Mosakowski  reprezentujący Panzer Augustów zdobyli cenne doświadczenie, stoczyli wyrównane walki.

Źrodło: Alpha Fight Club Suwałki i Panzer Suwałki