12.04.2019

Kickboxing. Zawodnicy Panzera Suwałki i Augustów oraz Teamu Sejny na podium mistrzostw Polski [foto]

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Polski Low Kick Juniorów i Seniorów w Nowym Targu zaliczyli kickbokserzy Panzer Suwałki i Panzer Augustów oraz Kickboxing Team Sejny. Przywieźli po jednym złotym i srebrnym oraz siedem brązowych medali.

ZÅ‚oto wywalczyÅ‚a Izabela WoÅ‚os z klubu Kickboxing Team Sejny, która zdobyÅ‚a Mistrzostwo Polski w kategorii junior starszy do 70kg. Iza wygraÅ‚a z medalistkÄ… Mistrzostw Åšwiata.

- Mistrzostwa kraju byÅ‚y bardzo silnie i licznie obsadzone – opowiada Dominik Szczodruch, trener Panzera SuwaÅ‚ki. – Å»eby zdobyć zÅ‚oto, trzeba byÅ‚o wygrać trzy walki.

Z grona podopiecznych Dominika Szczodrucha (na górnym zdjÄ™ciu) dwa zwyciÄ™skie pojedynki w kategorii powyżej 81 kg juniorów mÅ‚odszych stoczyÅ‚ BartÅ‚omiej Grygo. W finale ulegÅ‚ Adamowi Tutakowi z Samuraja Sanok i wywalczyÅ‚ wicemistrzostwo Polski.

BrÄ…zowe medale dla Panzera zdobyli Sandra KarÅ‚owicz (junior starszy do 60 kg), Patryk Szyszko (senior do 86 kg) i  MiÅ‚osz HruÅ›wicki (junior mÅ‚odszy do 77 kg). Już na wstÄ™pie późniejszym triumfatorom swoich kategorii wagowych ulegli i zajÄ™li 5. lokaty  Szymon Dembowski (senior do 67 kg) i Mateusz Pietruszewski (junior mÅ‚odszy do 63,5 kg).

Zawodnicy Kickboxing Team Sejny (na zdjÄ™ciu powyżej) w hali Arena Nowy Targ, prócz zÅ‚ota Izabeli WoÅ‚os, zdobyli cztery brÄ…zowe medale. Na najniższym stopniu podium stanÄ™li PaweÅ‚ Grzebieniewski (senior do 60 kg), MichaÅ‚ Macianis  (junior starszy do 81 kg), Krystian Todczyk (junior mÅ‚odszy powyżej 81 kg) i Julia Jakubowska (junior mÅ‚odszy powyżej 60 kg). Siódme miejsce w rywalizacji seniorów powyżej 91 kg zajÄ…Å‚ Robert Dochód.