12.11.2023

Klasa okręgowa. Przerwana seria i Sparta Augustów piąta na koniec rundy, Pomorzanka na 8. miejscu

Piłkarze Sparty skończyli serię zwycięstw na sześciu z rzędu. W ostatnim meczu rundy jesiennej na wyjeździe przegrali z Rudnią Zabłudów 2:3.

Żal, bo zespół Rafała Harasima prowadził już od 6 minuty po golu Marcela Mazalewskiego i 2:1 w 80 minucie, kiedy trafił Filip Niedźwiecki. Malo tego, augustowianie nie wykorzystali rzutu karnego, a sami właśnie z karnego stracili decydującą bramkę.

Porażka z Rudnia kosztowała Spartę spadek z 3. na 5. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce jesieni wyprzedziły ja LZS Krynki oraz Sokół 1946 Sokółka.

Pierwsze dwie lokaty premiowane awansem zajmują Orzeł Kolno i Turośnianka Turośń Kościelna. Do tej drugiej augustowski zespół traci 8 punktów i postara się je wiosną odrobić.

Nieudaną końcówkę rundy, chociaż mierzyła się z niżej notowanymi zespołami,  zaliczyła borykająca się z kłopotami kadrowymi Pomorzanka Sejny. Przed tygodniem podopieczni Andrzeja Spory przegrali z Pogonią w Łapach, a teraz zremisowali z Puszczą Hajnówka 0:0 i przezimują dokładnie w połowie stawki.

Rudnia Zabłudów – Sparta Augustów 3 : 2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Mazalewski 6, 1:1 – Michał Kucharewicz 67, 1:2  Filip Niedźwiecki 80, 2:2 – Oskar Zieniewicz 84, 3:2 - Oskar Tarasiuk 90-karny

Sparta: Petro Nosach – Kacper Grycan, Tomasz Stasiński, Marcel Mazalewski, Jakub Czajko, Adam Zamojski, Wojciech Łada, Kacper Prostko, Fedir Maslov (75. Filip Niedźwiecki), Filip Kułak (60. Adrian Pretko), Mateusz Przemielewski.

Pomorzanka Sejny – Puszcza Hajnówka 0 : 0

Pomorzanka: Patryk Skupski – Adam Miszkiel, Piotr Leszczyński, Krzysztof Wojnowski (62. Adrian Łejmel), Andrzej Forencewicz, Bartosz Kowalski, Dominik Skupski, Michał Frydrych, Paweł Bogdan (46. Kacper Namiotko), Wojciech Mickiewicz, Maciej Szydłowski (62. Jakub Grablun).