23.04.2023

Klasa okręgowa. Przykra porażka Sparty Augustów, przegrała też Pomorzanka Sejny

Coś niedobrego dzieje się ze Spartą Augustów. Zespół Rafała Harasima przegrał drugi mecz z rzędu z zespołem z czołówki i wypadł poza premiowaną trójkę.

Przed tygodniem na wyjeździe Sparta przegrała 0:3 z Hetmanem Tykocin, a w minioną sobotę u siebie niespodziewanie ulega 2:5 GKS-owi Gródek i pozwoliła mu zepchnąć się z 3. miejsca.

Przypomnijmy, że w tym sezonie drużyny z okręgówki mają zwiększone szanse awansu. Bezpośrednio do IV ligi wejdą dwa najlepsze zespoły, a trzeci powalczy w barażu.

Sparta, niedawny lider, obiecująco zaczęła mecz z Grodkiem. Już w 4 minucie gospodarze prowadzili po golu Fedira Maslova. Niestety, jeszcze do przerwy trzy bramki zaaplikował im Damian Dwerczuk, który ustrzelił klasycznego hat-tricka i było 1:3.

Tuż po zmianie stron na 4:1 dla Gródka podwyższył Przemysław Doroszko. Trochę nadziei w serca augustowskich kibiców wlał Kamil Wilczewski, który na kwadrans przed końcem zmniejszył różnicę na 2:4. Niestety, drużynie z Augustowa nie udało się złapać kontaktu, a już w doliczonym czasie wynik na 2:5 ustalił Dawid Andruszko.

Pomorzanka Sejny, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 2:1 nad Hetmanem Białystok, zamierzała pójść za ciosem w Zabłudowie. Niestety, przegrała z Rudnią 0:3 i plasuje się na 9. miejscu. W bramce Pomorzanki zagrał Dominik Skupski, w drugiej połowie na boisku pojawił się trener Damian Sobolewski, który zmienił Zbigniewa Zawadzkiego.

Sparta Augustów - GKS Gródek 2 : 5 (1:3)

Bramki: 1: 0 – Fedrir Maslov 4, 1:2 – Damian Dwerczuk 16, 1:2 – Damian Dwerczuk 29, 1:3 – Damian Dwerczuk 45+2, 1:4 – Przemysław Doroszko 49, 2:4 – Kamil Wilczewski 74, 2:4 – Dawid Andruszko 90+2

Sparta: Petro Nosach – Jakub Czajko (61. Vitalii Savchuk), Tomasz Stasiński, Paweł Sakowicz, Michał Dzienis, Rafal Szybajło (55. Kacper Prostko), Kacper Grycan (65. Adrian Pretko). Stanislau Kamiński, Fedir Maslov (65. Michał Kubas), Filip Niedźwiecki (46. Kamil Wilczewski), Olgierd Salik.

Rudnia Zabłudów - Pomorzanka Sejny 3 : 0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Bartosz Bańkowski 30, 2:0 – Filip Tarasiuk 75, 3:0 – Mariusz Iwanicki 90+2.

Pomorzanka: Dominik Skupski – Jakub Kowalewski, Zbigniew Zawadzki (65. Damian Sobolewski), Adam Miszkiel, Krzysztof Wojnowski, Piotr Leszczyński, Jakub Radziun, Radosław Ołów (70. Kacper Namiotko),  Wojciech Mickiewicz, Maciej Szydłowski, Andrzej Forencewicz (75. Maciej Linkiewicz).