24.09.2023

Klasa okręgowa. Sparta Augustów goniła wynik, Pomorzanka Sejny kończyła w dziewięciu

Nasze zespoły w niedzielnych, wyjazdowych, dramatycznych meczach nie dały rady liderom okręgówki.

Sparta Augustów przegrała z zajmującą pierwsze miejsce po 7 kolejkach z kompletem zwycięstw Turośnianką Turośń Kościelna 2:3. Gospodarze z Turośni, po hat-tricku w wykonaniu Grabowskiego, prowadzili 3:0. Pierwszą bramkę dla przyjezdnych z Augustowa w 84 minucie zdobył Tomasz Stasiński, a kontaktowego gola dwie minuty później strzelił Filip Kułak. Na wyrównanie nie starczyło już czasu.

Nerwowe spotkanie z wiceliderem w Kolnie, w ktrym główna rolę niestety odegrał sędzia, stoczyła drużyna z Sejn. Do przerwy było 1:1 (bramke dla sejnian zdobył Adam Miszkiel), ale najpierw w 74 minucie pierwszy zawodnik Pomorzanki został  ukarany czerwoną kartkę, potem w 83 minucie kolejny i  Orzeł Kolno grał z przewagą dwóch piłkarzy. W tej samej 83 minucie na 2:1 dla miejscowych z rzutu wolnego strzelił Patryk Banach, a gol na 3:1 padł w 90 minucie.

Po 8 kolejkach Turośnianka ma komplet 24 punktów, a Orzeł Kolno – 21. Aż 6 punktów mniej  zgromadził 3. w tabeli LZS Krynki. Sparta Augustów z drobkiem 10 punktów zajmuje 9. lokatę, a mająca o 1 oczko mniej Pomorzanka jest 11.

Turośnianka Turośń Kościelna - Sparta Augustów 3 : 2 (3:0)

Orzeł Kolno - Pomorzanka Sejny 3 : 1 (1:1)