16.06.2024

Klasa okręgowa. Sparta Augustów zagra w barażach o awans do IV ligi, Pomorzanka na 9. miejscu

Drużyna z Augustowa może jeszcze uratować sezon. Po zwycięstwie 5:3 nad Rudnią Zabłudów, Sparta zajęła 3. miejsce w tabeli klasy okręgowej i zagra w barażach z Czarnymi Czarna Białostocka, trzecim od końca zespołem IV ligi. Pierwszy mecz w najbliższą sobotę.

Sparta Augustów od ładnych paru lat próbuje awansować do IV ligi. Po serii porażek na początku rundy wiosennej, spadła na 5. miejsce w tabeli z dużą strata do Turośnianki Turośń Kościelna i Orla Kolno, które wywalczyły bezpośredni awans. Drużyna Rafała Harasima zachowała szansę na wejście klasę wyżej po emocjonującym starciu z Rudnią.  Po golach Fedira Maslova i Wojciecha Łady, augustowianie już w 10 minucie prowadzili 2:0. Rudnia jeszcze przed przerwą zdobyła kontaktowego gola, zaraz po zmianie stron wyrównała, a w 65 minucie  Sparta przegrywała 2:3! Na szczęście, ciąg dalszy spotkania należał znowu do Sparty, dla której bramki zdobyli jeszcze Filip Kułak, swoją drugą Wojciech Łada i Adrian Pretko.

Ekipa z Augustowa była w tym sezonie niemal bezkopromisowa, zanotowała tylko 2 remisy. Wygrała 18 spotkań i 10 przegrała.

Trzymamy kciuki za Spartę w barażach i za lepszy nowy sezon Pomorzanki Sejny, której bilans to 13 zwycięstw, 4 remisy i 13 porażek i 9. miejce. Zespół Karola Piaścika na zakończenie tegorocznych rozgrywek wygrał w Hajnówce z Puszczą 4:0. Dwie bramki dla Pomorzanki zdobył Radosław Ołów, a po jednej – Adam Miszkiel i Andrzej Forencewicz. Grający trener Karol Piaścik, który przed tygodniem po raz ostatni wystąpił w bramce Pomorzanki, dał pograć wszystkim 16 zawodnikom, którzy pojechali do Hajnówki. Sam wszedł na boisko na ostatnie kilka minut.

Sparta Augustów – Rudnia Zabłudów 5 : 3 (2:1)

Bramki: 1: 0 – Fedir Maslov 6, 2:0 – Wojciech Łada 10, 2:1 – Mateusz Petelski 45, 2:2 – Mariusz Iwanicki 50, 2:3 – Sebastian Danilczuk 65, 3:3 Filip Kułak 71,  4:3 – Wojciech Łada 75, 5:3 – Adrian Pretko 88.

Sparta: Julian Pawlik – Piotr Sowulewski, Michał Dzienis (60 Daniel Kruza), Adam Zamojski (18 Kacper Prostko), Jakub Czajko, Wojciech Łada, Filip Kułak, Fedir Maslov, Kacper Babkowski (85 Filip Niedźwiecki), Adrian Pretko, Wojciech Milewski.

Puszcza Hajnówka – Pomorzanka Sejny 0 : 4 (0:2)

Bramki: Radosław Ołów – 2, Adam Miszkiel, Andrzej Forencewicz

Pomorzanka: Sebastian Piaścik (87 Patryk Skupski) – Jakub Kowalewski (60 Zbigniew Zawadzki), Piotr Leszczyński, Szymon Mazurkiewicz, Kacper Namiotko, Adam Miszkiel, Jakub Radziun, Dominik Skupski (46 Bartosz Kowalski), Krzysztof Wojnowski (46 Andrzej Forencewicz), Wojciech Mickiewicz (87 Karol Piaścik), Radosław Ołów.