W 10. kolejce wysokie bo aż 6:0 zwycięstwo nad BKS Jagiellonia Białystok odnieśli piłkarze lidera Wigier II Suwałki. A że przegrał KS Śniadowo, to przewaga suwalczan nad wiceliderem wzrosła już do 7 pkt. Szkoda, że szansy na zdobycie trzech punktów nie wykorzystała Pomorzanka, która zremisowała u siebie z Pograniczem.
Do przerwy głową w mur, po przerwie „rzeź niewiniątek”
Wigry II Suwałki - BKS Jagiellonia Białystok 6:0 (0:0)
Gole: Paweł Omilianowicz 52, Michał Kubas 54, Damian Sobolewski 59, Tomasz Babkowski 68 i 71, Maciej Radaszkiewicz 79
Sędziowali: Daniel Niemyjski (Bielsk Podlaski) oraz Marcin Jakubowski (Jakubowskie) i Aleksandra Zubrzycka (Sokółka)
Wigry II: Patryk Sobolewski - Daniel Jankowski, Adrian Piekarski, Bartosz Żybura, Filip Rusiak, Sylwester Wielgat (46. Tomasz Babkowski), Błażej Siłkowski, Paweł Omilianowicz (82. Rafał Łowczyński), Michał Kubas (65. Łukasz Szczerbowski), Damian Sobolewski, Maciej Radaszkiewicz,
- Do przerwy biliśmy głową w przysłowiowy mur - o meczu opowiada Kamil Lauryn, trener Wigier II. –Po męskiej rozmowie w szatni w czasie przerwy i przypomnieniu zawodnikom tego, co mamy grać, obraz gry zmienił się całkowicie. Na boisko wrócił zespół walczaków, a efektem były gole strzelane w kilkuminutowych odstępach. Skończyło się na sześciu, a mogło być więcej. Nas jednak najbardziej ucieszyła porażka KS Śniadowo, które przed tygodniem traciło do nas tylko jeden punkt, a dziś strata ta wynosi już siedem punktów.
Sprawiedliwy remis w Sejnach
Pomorzanka Sejny - Pogranicze Kuźnica Białostocka 2:2 (2:2)
Gole: Jakub Kowalewski 1, Adrian Łejmel 45 (k) – Piotr Andrzejewski 26 i 41)
Czerwona kartka (za 2. zółte) Piotr Andrzejewski (Pogranicze, 75. minuta)
Sędziowali: Karol Tomasz Kolenkiewicz oraz Michał Renkiewicz i Kamil Klimek (wszyscy Suwałki)
Pomorzanka: Karol Śliwiński – Konrad Buchowski, Zbigniew Zawadzki, Robert Dochód, Kamil Krachało (82. Bartosz Tomczyk), Jakub Kowalewski (60. Adrian Soroko), Maciej Anuszkiewicz (Daniel Miszkiel), Przemysław Pretko, Karol Tarlecki, Marcin Żyliński, Adrian Łejmel,
- Remis jest wynikiem sprawiedliwym, ale nas nie do końca satysfakcjonującym, bo ten mecz chcieliśmy wygrać. Może za bardzo i stąd podział punktów... – twierdzi Wojciech Milewski, szkoleniowiec Pomorzanki. – Zaczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia, bo już w pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie. Później naszym katem stał się znany z występów w Wigrach Piotr Andrzejewski, który dwa razy pokonał Karola Śliwińskiego. Wyrównaliśmy w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Rzut karny, podyktowany za zagranie ręką obrońcy gości w polu karnym, na gola zamienił Adrian Łejmel. Ostatni kwadrans graliśmy z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został właśnie Andrzejewski. W 90 minucie obrońca gości w polu karnym zgarnął piłkę ręką, ale sędzia puścił grę. Szkoda, że nie wskazał na wapno. Myślę, ze gdyby zdarzyło się to kilka minut wcześniej tak podyktowałby karnego, ale w samej końcówce .. zabrakło mu odwagi. Pomimo tego uważam, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.
Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Supraślanka Supraśl - GKS Stawiski 5:3
UM Krynki - Kora Korycin 0:4
Narew Choroszcz - Piast Białystok 1:1
Jasion Jasionówka - Sudovia Szudziałowo 5:1
Sokół 1946 Sokółka - KS Śniadowo 6:1
Tabela:
1. |
Wigry II Suwałki |
10 |
26 |
37:7 |
2. |
KS Śniadowo |
10 |
19 |
24:18 |
3. |
Piast Białystok |
9 |
18 |
25:10 |
4. |
Supraślanka Supraśl |
10 |
18 |
19:15 |
5. |
Sokół 1946 Sokółka |
10 |
17 |
23:14 |
6. |
Jasion Jasionówka |
10 |
15 |
19:15 |
7. |
Pogranicze Kuźnica Białostocka |
10 |
14 |
12:13 |
8. |
Pomorzanka Sejny |
9 |
13 |
15:10 |
9. |
GKS Stawiski |
10 |
12 |
23:21 |
10. |
Kora Korycin |
10 |
12 |
28:19 |
11. |
Narew Choroszcz |
10 |
8 |
9:18 |
12. |
UM Krynki |
10 |
6 |
7:22 |
13. |
BKS Jagiellonia Białystok |
10 |
5 |
6:35 |
14. |
Sudovia Szudziałowo |
10 |
2 |
6:36 |
Zaległy mecz z 2 kolejki:
Pomorzanka Sejny - Piast Białystok 13.11. godzina do ustalenia
Zestaw par 11. kolejki:
Sobota, 22.10.
Pogranicze Kuźnica Białostocka - Wigry II Suwałki 15:00
GKS Stawiski - UM Krynki 15:00
Niedziela, 23.10.
Sudovia Szudziałowo - Narew Choroszcz 14:00
KS Śniadowo - Jasion Jasionówka 14:00
Sokół 1946 Sokółka - BKS Jagiellonia Białystok 14:00
Kora Korycin - Pomorzanka Sejny 14:30
Piast Białystok - Supraślanka Supraśl 19:00