28.08.2023

Klasa okręgowa. Wreszcie są powody do zadowolenia

Po dwóch porażkach i derbowym remisie w Sejnach, nareszcie po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie sięgnęła Sparta Augustów. Drużyna Rafała Harasima na wyjeździe wygrała z cieszącym się dotąd kompletem punktów Orłem Kolno 2:1.

W Kolnie tuż przed przerwą prowadzenie Sparcie dał pozyskany z Wigier Marcel Mazalewski. Po godzinie gry Tur wyrównał, ale augustowski zespół zdołał przechylić szalę na swoją stronę w 83 minucie, po strzale Kacpra Prostko.

Sparta awansowała na 10. miejsce, a kolejny skok w tabeli może uczynić w najbliższą sobotę, kiedy podejmie GKS Gródek.

Trzeci remis z rzędu zanotowała Pomorzanka Sejny (na zdjęciu), której przed tygodniem nie udało się dojechać na mecz do Mielnika (ma on być rozegrany do końca wrzesnia). W minioną niedzielę na własnym boisku zespół prowadzony przez Patryka Sobolewskiego, po golach strzelanych dwa razy minuta po minucie, zremisował z Rudnią Zabłudów 2:2. Bramki dla Pomorzanki zdobyli Wojciech Mickiewicz i Sebastian Zackiewicz, którzy w poprzednim sezonie trafiali w barwach czwartoligowych Wigier, a jedną dla gości sejneński bramkarz Ariel Pachutko, który pechowo skierował piłkę do własnej siatki.

Pierwszego zwycięstwa Pomorzanka poszuka w niedzielę w Sokółce, gdzie faworytem będzie jednak czwarty w tabeli Sokół 1946.

Orzeł Kolno  - Sparta Augustów 1 : 2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Marcel Mazalewski, 1:1 – Koc 59, 1:2 – Kacper Prostko 83.

Sparta: Damian Wróblewski – Jakub Czajko, Tomasz Stasiński, Wojciech Łada, Michał Dzienis, Marcel Mazalewski, Kacper Grycan, Fedir Maslov, Adrian Pretko (72. Filip Niedźwiecki), Filip Kułak (89. Daniel Kruza), Kacper Prostko (84. Dominik Krzywiński).

Pomorzanka Sejny - Rudnia Zabłudów 2 : 2 (1:1)

Bramki: 0:1 – Ariel Pachutko 27-samobójczy, 1:1 – Wojciech Mickiewicz 28, 1:2 – Bartłomiej Giesko 69, 2:2 – Sebastian Zackiewicz 70.

Pomorzanka: Ariel Pachutko – Jakub Kowalewski, Piotr Leszczyński, Adam Miszkiel, Michał Frydrych (46. Wojciech Bil), Bartosz Bralczyk (60. Jakub Radziun), Krzysztof Wojnowski, Andrzej Forencewicz (90. Maciej Linkiewicz), Wojciech Mickiewicz, Maciej Szydłowski (46. Dominik Skupski), Sebastian Zackiewicz