15.08.2021

Klasa okręgowa. Zwycięstwo Wigier II Suwałki, porażki Sparty Augustów i Pomorzanki Sejny

Inaugurująca sezon 2021-2022 kolejka klasy okręgowej nie była zbyt szczęśliwa dla naszych drużyn. Wygrały, i to na wyjeździe, tylko Wigry II. Natomiast z wyjazdowych spotkań bez punktów wrócili do domów piłkarze Sparty Augustów i Pomorzanki Sejny.

Mamy nadzieję, że za tydzień będziemy mieli lepsze wieści dla kibiców naszych zespołów.

Wyniki 1. kolejki

sobota, 14.08.

Rudnia Zabłudów - Wigry II Suwałki  2 : 4 (1:2)

Bramki dla Wigier II: Danowski, Zackiewicz, Kubrak i Szargiej

„Wiadome było, że to będzie trudny mecz. Młoda drużyna gości od pierwszych minut to potwierdziła. Suwalczanie prowadzili grę, a Rudnia skupiła się na obronie i próbie gry z kontry. Taka taktyka się sprawdziła, ponieważ w 26 minucie, po jednej z akcji zabłudowian Kamil Obukowicz był faulowany, a Mariusz Iwanicki pięknym strzałem z rzutu wolnego dał nam prowadzenie. To co się wydarzyło trzy minuty później to tzw. ,,kryminał,,. W ciągu minuty Rudnia straciła dwie bramki i do przerwy przegrywaliśmy 2:1.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. Wigry kontrolowały grę, a Rudnia starała się kontrować. I udało się doprowadzić do remisu w 60 minucie. Po rzucie rożnym obrońca Wigier niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do swojej bramki. Niestety nie wystarczyło Rudni sił, a może czegoś innego aby utrzymać ten rezultat. Straciliśmy bramki na 2:3 w 75 minucie, na 2:4 w 83 i ponieśliśmy porażkę na inaugurację rozgrywek. Trudno, mamy jeszcze 29 meczów do rozegrania, a Wigry pokazały, że będą się liczyć w walce o awans. Nasze cele zweryfikują następne kolejki.”

Piast Białystok - Puszcza Hajnówka  2 : 1