25.07.2024

Kolarstwo. Zawodnicy MTB Suwałki ścigali się na pełnych podjazdów trasach w Wasilkowie i Mielniku

Zawodniczki i zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki i Suwalskiej Szkółki Kolarskiej wystartowali w dwóch kolejnych etapach cyklu Maratony Kresowe.

Najpierw ścigali się w Puszczy Knyszyńskiej w okolicach Wasilkowa, natomiast tydzień później pojechali nad Bug do Mielnika. Trasa w Wasilkowie była bardzo wymagająca z dużą ilością podjazdów. Meta została wyznaczona na najdłuższym z nich o długości 800 metrów. Tuż przed wyścigiem dość intensywne opady deszczu spowodowały że na leśnych ścieżkach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. W Mielniku było już zupełnie sucho, ale wcale nie łatwiej. Po starcie nad Bugiem pierwsze 2 kilometry to podjazd o przewyższeniu prawie 100 metrów. Przejazd koło kopalni kredy i kolejne góry. Aż do mety ani chwili na odpoczynek. Zawodniczki i zawodnicy z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej wystartowali na dystansach MINI (Wasilków – 6,5 km, Mielnik 6,0 km) oraz FIT (Wasilków – 18,3 km, Mielnik 17,0 km). Ich starsi koledzy z Klubu Rowerowego MTB Suwałki rywalizowali na dystansie PÓŁMARATON (Wasilków – 36,6 km, Mielnik 34,0 km). Po raz kolejny wszyscy spisali się znakomicie dopisując kolejne medale do długiej listy tegorocznych sukcesów.

Dystans FIT:

• Brylińska Oliwia – 1 miejsce w kategorii Kobiety 15-39 lat. Suwalczanka wygrała oba wyścigi zarówno w Wasilkowie jak i w Mielniku. W pierwszym z nich zwyciężyła również w klasyfikacji OPEN. Pokonała nie tylko swoje rywalki, ale też wszystkich mężczyzn. To pierwszy taki przypadek w historii cyklu.
  • Dębski Michał – 3 miejsce w kategorii Młodzik.

Dystans MINI:

• Bryliński Aleksander – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 9-10 lat. Olkowi do zwycięstwa zabrakło jednej dziesiątej sekundy. Tydzień później w Mielniku kolejne podium Olka. Tym razem brązowy medal.
  • Dębska Małgorzata – 1 miejsce w kategorii Dziewczęta 9-10 lat w Mielniku oraz drugie miejsce w Wasilkowie.
  • Zoń Jakub – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 7-8 lat
  • Ambrosiewicz Lucjan – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 7-8 lat
  • Borkowska Zuzanna – 3 miejsce w kategorii Dziewczęta 9-10 lat.
  • Bryliński Filip – 3 miejsce w kategorii Żak

Dorośli:

• Dębski Krzysztof  – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 40-99 lat – dystans FIT
  • Wińcza Antoni – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69 lat

Wyniki indywidualne przełożyły się na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT zarówno w Wasilkowie jak i w Mielniku. Na dystansie MINI drużyna młodych suwalskich kolarzy zwyciężyła w Wasilkowie zaś w Mielniku wywalczyła srebrny medal.

• Jacewicz Wiktor – 4 miejsce w kategorii Mężczyźni 15-18 lat
  • Dębski Michał – 5 miejsce w kategorii Młodzik.
  • Bryliński Filip – 5 miejsce w kategorii Żak
  • Pawluczyk Jan – 6 miejsce w kategorii Żak

Podsumowując oba lipcowe wyścigi Suwalska Szkółka Kolarska wywalczyła aż 15 medali (6 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe).  Dwa medale zdobyli też dorośli zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki.

W sierpniu na suwalskich kolarzy czekają kolejne wyzwania. Tym razem w Puszczy Białowieskiej (Narewka) i w okolicach Prostek. Oba wyścigi będą kolejnymi etapami przygotowań do najważniejszych w tym roku startów: Mistrzostw Województwa w Kolarstwie Górskim oraz „domowego” wyścigu z cyklu Maratonów Kresowych który odbędzie się 14 września w Krzywym.