14.02.2021

Lekkoatletyka. Kornel Rybacki dwukrotnie pobił życiówkę i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski

Dwóch zawodników LUKS Hańcza Suwałki startowało w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Toruniu i zdobyło dwa medale.

- Skuteczność 100 procent - cieszy się Jarosław Jutkiewicz, trener suwalskiego klubu. - Jesteśmy zadowoleni tym bardziej, że pojechaliśmy do Torunia bez specjalnych przygotowań. W Suwałkach mie mamy przecież hali z tartanową nawierzchnią.

W piątek srebrny medal w skoku wzwyż juniorów do lat 18 zdobył Piotr Konopko, z nowym rekordem życiowym 198 cm. Suwalczaninowi naprawdę niewiele zabrakło do tego, by pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 204 cm i sięgnąć po złoto

Sukcesu klubowemu koledze pozazdrościł Kornel Rybacki (na zdjęciu podnosi rękę podczas prezentacji finalistów). Urodzony w 2003 roku mistrz Polski do lat 18 w niedzielę debiutował w kategorii U20, w której płotki ustawione są 8 cm wyżej.

Faworytem do złota był Jakub Szymański z Sopotu, jedyny w Polsce biegający ten dystans poniżej 8 sekund (7.73), a do srebra Rafał Łosin ze Szczecina, którego rekord życiowy wynosi 8.07 sekundy. Obaj są o rok starsi od suwalczanina, bardziej od niego doświadczeni w bieganiu na wysokich płotkach.

W eliminacjach Kornel Rybacki zajął 2. miejsce za Szymańskim i cieszył sie nową życiówką 8.09.

W finale Jakub Szymański "odpalił" tuż po starcie i wygrał zdecydowanie  - 7.75. W zaciętej rywalizacji o srebro lepszy był Rafał Łosin - 8.00, a zawodnik Hańczy wywalczyl brąz, znowu bijąc rekord życiowy o 4 setne - 8.05.

- Kornel Rybacki jest typem zawodnika, który potrafi walczyć i pokazał to w rywalizacji ze starszymi i dysponującymi lepszymi warunkami fizycznymi przeciwnikami - mówi Jarosław Jutkiewicz. - Jestem przekonany, że teraz podejmie walkę o wyjazd na mistrzostwa Europy.