24.06.2024

Lekkoatletyka. Mateusz Żyliński czwarty w meczu międzypaństwowym, trzy medale suwalczan w Nestle Cup

Mateusz Żyliński, oszczepnik LUKS Hańcza Suwałki reprezentował Polskę podczas przeprowadzonego w Brnie meczu międzypaństwowego do lat 20 z udziałem Biało-Czerwonych, Czechów, Słowaków, Chorwatów i Węgrów.

Podopieczny trenera Karola Sikorskiego zajął 4. miejsce z wynikiem 58.58m, osiągniętym w trzeciej kolejce. Reprezentacja Polski zajęła w tych zawodach 2. pozycję.

Podobny rezultat – 58,56 cm Mateusz Zyliński osiągnął na początku czerwca, kiedy zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS we Włoclawku.

W tym samym Włocławku w miniony weekend rozgrany został Finał Nestle Cup Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka dla każdego.

Młodzi lekkoatleci Hańczy zdobyli na tej imprezie trzy medale, wszystkie w skoku wzwyż: