12.06.2023

Lekkoatletyka. Mateusz Żyliński mistrzem Polski LZS, Jakub Pigiel brązowym medalistą [zdjęcia]

Z dwoma medalami wrócili z przeprowadzonych w Pile Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS lekkoatleci Hańczy Suwałki.

Po rocznej przerwie spowodowanej urazem i operacjÄ… barku, efektownie na rzutniÄ™ oszczepem wróciÅ‚ Mateusz Å»yliÅ„ski. Suwalczanin wygraÅ‚ konkurs rzutu oszczepem z wynikiem 57.84 m, bÄ™dÄ…cym dobrym prognostykiem przed lipcowymi mistrzostwami Polski do lat 20.

W tej samej konkurencji i kategorii wiekowej U20 piÄ…ty byÅ‚ Bartosz Taraszkiewicz, który uzyskaÅ‚ 52.59 m.

Drugi medal dla SuwaÅ‚k wywalczyÅ‚ startujÄ…cy w kategorii wiekowej U18 Jakub Pigiel, który zajÄ…Å‚ 3. miejsce w biegu na 800 m - 1.59.76 s. Tuż za podium suwalczanin uplasowaÅ‚ siÄ™ w kolejnej konkurencji – biegu na 1500 m. Z czasem 4:10.33 s zajÄ…Å‚ 4. miejsce.

PiÄ…ty w biegu na 400 m ppÅ‚ U20 z czasem 60.32 s byÅ‚ PaweÅ‚ Ćwikowski, który dorzuciÅ‚ do tego 17. miejsce na tym dystansie, ale w biegu pÅ‚askim – 52.62 s.

Szóste miejsce w trójskoku, z nowym rekordem życiowym 11.48 m, zajęła Nadia DydziÅ„ska. Å»yciówkÄ™ pobiÅ‚a też ona w skoku w dal. Rezultat 5.26 m daÅ‚ jej 8. pozycjÄ™.

Kolejna zawodniczka LUKS HaÅ„cza, Karolina Jasionowska w biegu  na400 m ppÅ‚ U18z czasem 75.82 s zajęła 17. miejsce. Rekord życiowy - 17.44 s uzyskaÅ‚a ona w biegu na 100m ppÅ‚, plasujÄ…c siÄ™ na 20. pozycji.

Suwalskich lekkoatletów czekajÄ… teraz dwa mityngi w w BiaÅ‚ymstoku, a potem Mistrzostwa Polski U18 w Chorzowie oraz Mistrzostwa Polski U20 w Lublinie.