21.07.2015

Lekkoatletyka. Seniorzy w cieniu Majki Andrejczyk

Niemal równolegle z Mistrzostwami Europy Juniorów w Szwecji na których złoty medal w rzucie oszczepem wywalczyła zawodniczka Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk (z rekordem życiowym 59,73 m i najlepszym w tej chwili wynikiem na świecie w swojej kat. wiekowej), w Krakowie rozgrywano lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów, w których startowało czworo wychowanków suwalskiej Hańczy. Medalu jednak nie zdobyli i pozostali w cieniu Majki.

Najbliżej podium były Urszula Gardzielewska ( AZS AWF Wrocław) i Agnieszka Kozłowska (AZS AWF Kraków), które zajęły czwarte miejsce odpowiednio w skoku wzwyż (182 cm) i trójskoku (13,12 rek. życ.).

Na 5. miejscu w rzucie oszczepem, ale ze słabym wynikiem bo zaledwie 72,65 (tylko zwycięzca przekroczył 80 m), uplasował się Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk).

Na 8. miejscu finał biegu na 100 m ukończyła Ewelina Popowska (Podlasie Białystok) – 11.85 (el. 11.75), która zajęła też 9. miejsce w biegu na 200 m – 24.61.

Ewelina i Agnieszka zgłoszone były też do udziału w sztafetach 4 x 100m, ale w nich nie wystartowały.

Srebrny medal w konkursie rzutu młotem (69,44 m w 6. kolejce) wywalczyła Joanna Fiodorow, wychowanka Bogusława Sowóla z Technika Augustów, aktualnie zawodniczka OŚ AZS Poznań.