01.07.2021

Lekkoatletyka. Złoto, srebro i brąz młodych zawodników Hańczy Suwałki

Trzy medale zdobyła w przeprowadzonym w Sieradzu Ogólnopolskim Finale Programu Lekkoatletyka Dla Każdego 9- osobowa grupa reprezentantów LUKS Hańcza Suwałki, trenowana przez Agnieszkę Stachurską i Magdalenę Rogucką.

Złoty medal ze świetnym rekordem życiowym i najlepszym wynikiem w kraju w kategorii U14 zdobyła Julia Jasielon  w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości  161cm (rekord życiowy). W tej samej konkurencji i kategorii wiekowej 2. miejsce wywalczyła Lena Bacewicz- 150 cm (obie na górnym zdjęciu).

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Antoni Sadłowski, który pobił rekord życiowy w skoku wzwyż. Suwalczanin  pokonał  160 cm i zajął 3. miejsce( taki sam wynik uzyskał pierwszy i drugi zawodnik).

Tuż za podium znalazła się Kornelia Nowikowska U16 w pchnięciu kulą - 10.33 m - 4 miejsce( rek. życ.) i Nadia Dydzińska U16- wieloskok- 10.27 m (rek. życ.).