18.03.2023

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Na własne życzenie coraz dalej od play-off

Biało-Niebiescy sami sobie utrudniają sytuację. Przed tygodniem u siebie przegrali z Olsztynem, teraz w Lublinie. Co prawda przegrywa też 8. w tabeli Stal Nysa, ale wciąż mamy do niej 5 punktów straty, a przed sobą mecze z ZAKSĄ, Wartą Zawiercie i BBTS-em Bielsko-Biała.

Stal Nysa zagra jeszcze tylko z Projektem w Warszawie, a suwalskÄ… drużynÄ™ czekajÄ… teraz dwa mecze u siebie z piekielnie silnymi rywalami – już w najbliższy wtorek o 17:30 z ZAKSÄ„ KÄ™dzierzyn-Koźle i w sobotÄ™ o 14:45 z Aluronem CMC WartÄ… Zawiercie. Jeżeli nie wygramy któregoÅ› z nich, pojedziemy do ostatniej w tabeli ekipy z Bielska-BiaÅ‚ej zagrać o pietruszkÄ™.

Åšlepsk Malow miaÅ‚ dzisiaj zdobyć komplet punktów w pogrążonym w kryzysie Lublinie, ale to gospodarze cieszyli siÄ™ z 3 oczek. Swoje zrobiÅ‚a zmiana trenera i zasada „nowej miotÅ‚y”, znakomita dyspozycja w ataku i na zagrywce Matusza Malinowskiego oraz, w trochÄ™ mniejszym stopniu, Nicolasa Szerszenia.

Nam na pewno nie pomógÅ‚ brak PawÅ‚a Halaby, który wchodziÅ‚ tylko na zagrywki, ani nerwowość w grze, gÅ‚ównie w odbiorze. BiaÅ‚o-Niebiescy przegrali zasÅ‚użenie i musza do wtorku mocno popracować nad odzyskaniem formy i wigoru.

Pierwszego seta w Lublinie, dokÄ…d wybraÅ‚a siÄ™ spora grupa kibiców BiaÅ‚o-Niebieskich, Åšlepsk Malow  zaczÄ…Å‚ obiecujÄ…co. Po przyj ciach w punkt, Matias Sanchez uruchmiaÅ‚ na skrzydÅ‚ach Bartosza Filipiaka, który chciaÅ‚ siÄ™ przypomnieć z jak najlepszej strony niedawnemu klubowi i zdobyÅ‚ aż 28 punktów, sprytnie atakujÄ…cych Adriana Buchowskiego i Mirana Kujundzicia oraz Å›rodkiem Andreasa Takvama. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza prowadzili jednym - dwoma punktami, ale tylko do stanu 17:16. WystarczyÅ‚y dwa proste bÅ‚Ä™dy w konstruowaniu akcji i nastÄ™pujÄ…ca po nich seria nieskoÅ„czonych ataków, by sytuacja siÄ™ odwróciÅ‚a. DziÄ™ki precyzyjnym i mocnym zagrywkom Mateusza Malinowskiego, to LUK zyskaÅ‚ przewagÄ™ i bezpiecznie dowiózÅ‚ jÄ… do koÅ„ca – 25:21.

W drugim secie, po zagrywkach Nicolasa Sancheza i bloku Wojciecha WÅ‚odarczyka, gospodarze uciekli na 8:3, a potem aż na 20:13. Siatkarze suwalskiej drużyny nie dali siÄ™ zmiażdżyć, ambitnie gonili i nawet zÅ‚apali kontakt. Zespól z Lublina wytrzymaÅ‚ presjÄ™, przy stanie 23:22 wygraÅ‚ akcjÄ™, a w seta zagrywka daleko w aut zakoÅ„czyÅ‚ nasz Å›rodkowy, Andreas Takvam – 25:23.

WydawaÅ‚o siÄ™, że ten mecz szybko siÄ™ skoÅ„czy tym bardziej, że i w trzeciej części drużyna Macieja KoÅ‚odziejczaka, dotychczasowego asystenta Dariusza Daszkiewicza, prowadziÅ‚a 6:2 i 10:7. BiaÅ‚o-Niebiescy siÄ™ nie poddawali, do poziomu Bartosza Filipiaka dociÄ…gnÄ™li w ataku Miran Kujundzić oraz Adrian Buchowski i Åšlepsk Malow wyrównaÅ‚, a potem doprowadziÅ‚ do gry na przewagi. Zdenerwowanych takim obrotem sprawy gospodarzy pognÄ™biÅ‚ Andreas Takvam, który zakoÅ„czyÅ‚ i tego seta, ale już nie bÅ‚Ä™dem, tylko atakiem po kontrze, wypracowanej piekielnie silnÄ… zagrywkÄ… Cezarego SapiÅ„skiego.

ByÅ‚o już tylko 2:1 w setach dla LUK-u i w nasze serca wstÄ…piÅ‚a nadzieja w to, że drużyna Dominika Kwapisiewicza doprowadzi do tie-breaka. Niestety, po zagrywkach Nicolasa Szerszenia zespól z Lublina odjechaÅ‚ na 4:1, uspokoiÅ‚ nerwy i kontrolowaÅ‚ sytuacjÄ™. BiaÅ‚o-Niebiescy musieli ryzykować,, a że byli wytraceni z równowagi, nie wychodziÅ‚o im to na dobre. LUK prowadziÅ‚ 13:8, a po serii fatalnych zagraÅ„ goÅ›ci odskoczyÅ‚ aż na 21:14. Seta na 25:16 i mecz n 3:1 skoÅ„czyÅ‚ Nicolas SzerszeÅ„, byÅ‚y przyjmujÄ…cy suwalskiej drużyny.

LUK Lublin po raz drugi w sezonie, bo w SuwaÅ‚kach wygraÅ‚ 3:2 okazaÅ‚ siÄ™ lepszy od Åšlepska Malowu, od którego dzieli go już tylko punkt. Taka sama stratÄ™ do nas ma Skra BeÅ‚chatów, którÄ… w niedzielÄ™ czeka arcytrudne spotkanie z JastrzÄ™bskim WÄ™glem. Przed tygodniem Skra na wyjedzie sensacyjnie wygraÅ‚a 3:0 z ZAKSÄ„ KÄ™dzierzyn-Koźle i chce powtórzyć ten wyczyn, zepchnÄ…Å‚ Åšlepsk Malow z 9. pozycji w tabeli i liczyć siÄ™ w grze o play-off.

Nam wypada trzymać kciuki za Czarnych Radom, żeby w niedzielÄ™ do cna wymÄ™czyli ZAKSĘ, która zawita do SuwaÅ‚ki Areny już we wtorek.

LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3 :1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:16)

LUK: Nowakowski (10), Komenda (1), Malinowski (23), SzerszeÅ„ (17), Stjer (6), WÅ‚odarczyk (15), Gregorowicz (libero) oraz Torelli i Jóźwik

Ślepsk Malow: Sanchez (2), Filipiak (28), Kujundzić (14), Takvam (10), Buchowski (13), Sapiński (5), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski i Halaba

MVP: Mateusz Malinowski