05.09.2021

Maria Andrejczyk najlepsza w Memoriale Skolimowskiej, Joanna Fiodorow na pożegnanie trzecia

Czterdziestu medalistów olimpijskich uczestniczyło w niedzielnym Silesia LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Silnie obsadzony konkurs rzutu oszczepem wygrała srebrna medalistka z Pekinu Maria Andrzejczyk. Zawodniczka LUKS Hańcza Suwałki w najlepszym rzucie osiągnęła 61.77 m i wyprzedziła 10. w Tokio Amerykankę Maggie Malone - 61.46 m oraz brązową medalistkę ostatnich igrzysk, Australijkę Kelsey-Lee Barber - 60.61 m, którą pokonała w Japonii różnicą 5 cm.

W rzucie młotem trzecie miejsce zajęła pochodząca z Augustowa 32-letnia Joanna Fiodorow, finalistka (po raz trzeci z rzędu) konkursu olimpijskiego w Tokio.

Wychowanka UKS Technik Augustów występem w Chorzowie zakończyła bogatą karierę, podczas której sięgała po wicemistrzostwo świata oraz dwukrotnie po brązowy medal mistrzostw Europy.

Wyniki: domtel-sport.pl