30.05.2021

Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo. Dwa medale suwalczanek [zdjęcia]

Julia Janowska zdobyła srebrny, a Zuzanna Konopko brązowy medal w kategorii 70 kg w przeprowadzonych w Suwałkach mistrzostwach Polski zawodników z roczników 2005-2006 w sumo.

- Moje podopieczne spotkały się w półfinale, w którym górą była Julia - mówi Andrzej Koncewicz, trener LMUKS Olimpik Suwałki. - Potem Janowska przegrala pojedynek o złoto, a Zuzanna wygrała walkę o 3. miejsce. Obie kandydują do występu w Mistrzostwach Europy.

Startujące w kategorii 60 kg Oliwia Kaliszewska i Karolina Palacz, kolejne dwie zawodniczki suwalskiego klubu zajęły odpowiednio 5. i 9. miejsce.

Oprócz kadetek i kadetów, na matach w suwalskiej hali OSiR w Ogólnopolskim Turnieju w Mini Sumo rywalizowały dzieci z klubów z całego kraju. Cieszył widok tylu uczestników, rodziców, opiekunów, trenerów, sędziów  i działaczy w pierwszej imprezie tej rangi w naszym mieście po poluzowaniu pandemicznych obostrzeń.