12.05.2022

Mocna, suwalska ekipa reprezentowała województwo na XII Igrzyskach Olimpiad Specjalnych [zdjęcia]

Na XII Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Rybniku województwo podlaskie reprezentowało ośmioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Suwałkach.

Pierwszego dnia imprezy zawodnicy sekcji pÅ‚ywania rozpoczÄ™li Igrzyska od preeliminacji na poszczególnych dystansach, natomiast zawodnicy bocce rywalizowali w grze zespoÅ‚owej, którÄ… finalnie zakoÅ„czyli na drugim miejscu ulegajÄ…c zespoÅ‚owi z województwa warmiÅ„sko-mazurskiego.

3. Opolskie

Drugiego dnia Igrzysk worek z medalami rozwiÄ…zaÅ‚ siÄ™. Pierwsze krążki XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022 trafiÅ‚y na szyje zawodników drużyny pÅ‚ywackiej startujÄ…cej w swoich grupach wiekowych na dystansie 25 m stylem Grzbietowym:

- Patrycja Lewkowicz   zajęła trzecie miejsce

- Karol Sznurkowski   -drugie

- Kacper Butkiewicz   -  drugie

- Martyna Gruchociak  - czwarte

Drugie pływanie na dystansie 50 m stylem grzbietowym przyniosło najwyższe miejsce na podium:

- Karol Sznurkowski  - miejsce pierwsze

- Kacper Butkiewicz  -   miejsce drugie

- Martyna Gruchociak  - miejsce drugie

-Patrycja Lewkowicz  - miejsce trzecie

Zawodnicy bocce w konkurencji indywidualnej nie mieli tyle szczęścia, tylko dwoje z nich stanęło na podium, pozostali zajęli dalsze miejsca:

- Klaudia Izbicka    -      miejsce drugie

- Magdalena Wichert  -   m-ce 3

- Jakub Å»uryÅ„ski  -         m-ce 4

- Monika Borowska  -    m-ce 5

W ostatnim dniu OLIOS ekipa z podlaskiego zajęła 4 miejsce tuż za podium w sztafecie 4x25m.

Na co dzieÅ„ zawodnicy SOSW nr 1 trenujÄ… w suwalskim Aquaparku pod okiem Izabeli Warakomskiej - LeÅ›niewskiej oraz Jerzego PiÄ…tkowskiego. Podczas zawodów opiekowali siÄ™ nimi nauczyciele z OÅ›rodka Agata Rydzewska i Adam OÅ‚owniuk.