03.10.2016

MTB. Mrągowo, Gołdap i koniec ścigania [zdjęcia]

Zawodami w Mrągowie i Gołdapi kolarze MTB Suwałki zakończyli ściganie w sezonie 2016, udanym dla poszczególnych zawodników jak i całego klubu.

W Mrągowie w gronie 101 kolarzy rywalizujących w ostatnim, siódmym wyścigu z cyklu MTB Mazury o „Niedźwiedzią Łapę” było pięcioro suwalczan.

Trasa finałowego wyścigu obfitowała w trudne fizycznie podjazdy na Górze Czterech Wiatrów oraz kultową rundę w Bike Park Poręby z sztywnymi, długimi podjazdami i szybkimi, niebezpiecznymi zjazdami, czyli wszystko to, z czego słynie kolarstwo górskie. Suwalczanie nie mieli jednak czasu na podziwianie pięknych widoków. Była za to walka do samego końca, która zadecydowała o Klasyfikacji Generalnej. To był najciekawszy i najatrakcyjniejszy wyścig w całym cyklu Mazury MTB. Kolarze mieli do wyboru trzy dystanse: Maraton (80 km), Półmaraton (40 km) oraz Hobby (20 km).

W Półmaratonie  Klaudia Ostrowska zajęła 2. miejsce OPEN Kobiet i wygrała w kategorii PK 3. Takie same pozycje zajęła w Klasyfikacji Generalnej MTB Mazury.

Krzysztof Żebrowski był drugi w wyścigu w kategorii PM1 i najlepszy w swojej grupie wiekowej w całym cyklu.

Na dystansie Hobby rywalizację OPEN Kobiet i kat. HK 3 wygrała Anna Pietkiewicz, która triumfowała też w klasyfikacji generalnej w swojej grupie wiekowej.

Mirosława Żebrowska zajęła 3. pozycję OPEN i drugą w kategorii HK4 w całym cyklu.

Ostatnimi zawodami w tym sezonie z udziałem suwalczan był 16. wyścig z cyklu Maratonów Kresowych w Gołdapi. Zawody były rozgrywane na 4 dystansach, przy pięknej pogodzie, a wystartowało aż 402 kolarzy.

W wyścigu Mini (7,5km) drugie miejsce w kategorii Młodziczka zajęła Zuzanna Wilczyńska.

W Półmaratonie (37 km) zawodnicy MTB Suwałki zdobyli sześć medali. Srebro OPEN Kobiet i w kategorii Kobiety Fit K3 zdobyła niezawodna Klaudia Ostrowska.

Trzecie miejsce w tych samych grupach wywalczyła Anna Pietkiewicz – bez wątpliwości odkrycie tego sezonu.

W kategorii Kobiety Fit K5 triumfowała Anna Taraszkiewicz,a trzeci wśród Weteranów był regularnie punktujący Andrzej Bąkała.

W klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych w  każdej kategorii nagrodzono 5 najlepszych kolarzy. Wśród nich byli zawodnicy MTB Suwałki: