08.08.2016

MTB. Niegościnni suwalczanie

Kolarze MTB Suwałki zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej rozegranego w Sejnach Maratonu Kresowego „Pogranicze z Gaładusią”. W zawodach udział wzięło ponad 400 kolarzy, którzy rywalizowali po obu stronach polsko-litewskiej granicy, na dystansach: Mikro (200 m), Mini (10 km), Półmaraton (42 km) i Maraton (78 km).

Zawodnikom przyszło zmagać się nie tylko z rywalami, ale też mocno pofałdowanym terenem, obfitującymi w trudne technicznie leśne ścieżki, bagienny pas graniczny, który najwyraźniej tylko raz w roku odwiedzany jest przez jakiekolwiek pojazdy. Kolarzy nie sprzyjała także aura: silny wiatr utrudniający walkę na otwartym terenie i przelotne opady deszczu. Jednak to, co dla zwykłego śmiertelnika przeszkodą, dla zawodników jest dodatkową atrakcją.

Maraton w kategorii Junior wygrał nasz zawodnik Krzysztof Żebrowski. W półmaratonie kobiet w rywalizacji open i Fit K 3 najlepsza była Klaudia Ostrowska, która walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych. Kategorię MK Weteran wygrał  Zenon Malinowski. Brązowe medale dla MTB Suwałki wywalczyli: Dariusz Klin (w kategorii Super Weteran), Damian Chorzewski (kat. Orlik) i Piotr Wasilewski (kat. Junior, 8. w Open).

Na dystansie MINI w kategorii Żak 3.miejsce zajął Mikołaj Szeliga (rocznik 2005), a Zuzanna Wilczyńska (rocznik 2003) była trzecia w kat. Młodziczka.

MTB Suwałki nadal walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych. Kilku zawodników następny start zaliczy już w dniach 13-15 sierpnia w Ełku, gdzie odbędą się zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon pod nazwą „Gwiazda Północy”. Kolejny przystanek na drodze „Kresowych” to Supraśl – 21 sierpnia.