02.09.2024

Na Suwalskiej Ćwiartce podobnie jak w Biegu na 5. Drużynowo znów Kajakowa Rospuda [zdjęcia]

Uliczny ćwierćmaraton w Suwałkach, podobnie jak przeprowadzony dzień wcześniej Bieg na 5 km, wygrał Ukrainiec Bogdan Semenovych przed Andrzejem Leończukiem z Białegostoku, a wśród kobiet znowu najszybsza była Sviatlana Sanko z Grudziądza.

Bieg na 10,5 km ukończyło 228 osób z kilku państw. Najszybsi z suwalczan byli Joanna Kopko, 8. w generalnej klasyfikacji i 2. wśród kobiet oraz Łukasz Drażba, który zajął 10. miejsce. Oboje reprezentują Kajakową Rospudę.

Kolejni suwalczanie – Jakub Dziemian i Mateusz Mościński przybiegli na metę na 12. i 16. pozycji, a suwalczanki – Emilia Kibitlewska i Barbara Bożeń w klasyfikacji generalnej zajęły 54. i 66. miejsce.

Najszybszą drużyną, podobnie jak w Biegu na 5, okazała się Kajakowa Rospuda. Druga była Wioska Biegaczy, trzecie miejsce zajął litewski Begimo Klubas Dzukija, a czwarte – 14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny.

Pełne wyniki Suwalskiej Ćwiartki znajdziesz TUTAJ

Trzydniowe Miejskie Święto Biegania – Rozbiegane Suwałki zakończył niedzielny rekreacyjny Bieg na Wyspę połączony ze śniadaniem.