21.12.2022

Natalia Bełdyga i Bartosz Bełdyga startowali w II Mistrzostwach Mazur w Pływaniu Zimowym [zdjęcia]

Od lat zaprzyjaźnieni z lodem i zimnem suwalczanie Natalia Bełdyga i Bartosz Bełdyga z Fundacji Teraz Wschód uczestniczyli w wyjątkowym, sportowym wydarzeniu.

W Ełku już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Zimowym w cyklu Masuria Winter Swimming CUP.

Organizator wydarzenia - Klub Sportowy Zahartowani Ełk stanął na wysokości zadania i wygrał walkę z żywiołem. Od 4 w nocy, aż do poranka jego członkowie walczyli z całkowicie zamarzniętym jeziorem. Z jakim efektem?

Wykuli i wykruszyli ponad 18 ton lodu, aby prawie 100 zawodników, przy temperaturze powietrza  -7 °C  i temperaturze wody 1.8 °C, mogÅ‚o rywalizować ze sobÄ… w Jeziorze EÅ‚ckim podczas mistrzostw.

Natalia Bełdyga wystartowała na 3 dystansach:

- 50 m stylem dowolnym

- 100 m stylem dowolnym

- 50 m stylem motylkowym

Bartosz Bełdyga wystapił na 5 dystansach i zdeklasował rywali. Zdobył 5 złotych medali:

- 25 m stylem dowolnym - 00:14:19 s

- 50 m stylem dowolnym - 00:32:31 s

- 100 m stylem dowolnym - 01:15:56 s

- 250 m stylem dowolnym - 03:41:35 s

- 50 m stylem motylkowym - 00:36:94 s

ŹródÅ‚o i fot.: Fundacja Teraz Wschód