28.04.2024

Okręgowa piłka. Pomorzanka ograła wicelidera i goni dołującą Spartę, przegrała Polonia Raczki [foto]

Sparta Augustów u siebie przegrała z liderem klasy okręgowej, Turośnianką Turośń Kościelna 1:5. Sympatyczną niespodziankę sprawiła za to Pomorzanka Sejny, która wygrała z wiceliderem, Orłem Kolno 2:1.

Sparta zawodzi tej wiosny, przed starciem z liderem poniosÅ‚a cztery porażki. W minionÄ… sobotÄ™ próbowaÅ‚a siÄ™ przeÅ‚amać, ale udawaÅ‚o siÄ™ jej to tylko w pierwszej poÅ‚owie. Prowadzenie dla augustowian już w 2 minucie zdobyÅ‚ Kacper Grycan i do przerwy byÅ‚o 1:0. Zaraz po zmianie stron, w 48 minucie wyrównaÅ‚ byÅ‚y piÅ‚karz ekstraklasowej Jagiellonii, a także Wigier SuwaÅ‚ki Karol Mackiewicz, a minutÄ™ później drużyna RafaÅ‚a Harasima przegrywaÅ‚a 1:2. Kolejne gole dla goÅ›ci padÅ‚y w 74, 84 i 88 minucie.

Sparta ma 37 punktów, jest 8. w tabeli i już tylko o 3 oczka wyprzedza PomorzankÄ™ Sejny, która w roli gospodarza wystÄ™puje w Augustowie. Jej trener, Karol PiaÅ›cik w niedzielÄ™ stanÄ…Å‚ w bramce i poprowadziÅ‚ podopiecznych do wygranej z wiceliderem. Do przerwy byÅ‚o 0:0. Na 1:0 już w 47 minucie strzeliÅ‚ Krzysztof Wojnowski, ale po godzinie gry byÅ‚ remis. ZwyciÄ™stwo Pomorzance dopiero w 8 minucie doliczonego czasu daÅ‚ gol Wojciecha Mickiewicza.

Pomorzanka nastÄ™pny mecz rozegra już w ten wtorek, 30 kwietnia o godz. 17:00 w Gródku. Sparta Augustów w niedzielÄ™, 5 maja o 16:00 zmierzy siÄ™ z BiebrzÄ… w GoniÄ…dzu.

W A klasie kiepskÄ… wiosnÄ™ notuje targana kontuzjami i problemami kadrowymi Polonia Raczki. W niedzielÄ™ drużyna JarosÅ‚awa MichaÅ‚owskiego, która do rundy wiosennej przystÄ™powaÅ‚a z pozycji wicelidera, poniosÅ‚a trzecia porażkÄ™ z rzÄ™du, na wÅ‚asnym boisku przegraÅ‚a z JastrzÄ™biem Knyszyn 4:5 (na zdjÄ™ciach) i spadÅ‚a na 4. miejsce w tabeli.

Spotkanie zaczęło się obiecująco dla zespołu z Raczek. Pierwszy gol dla Polonii padł już w trzeciej minucie meczu. Bramkarza knyszynian pokonał Damian Ostaszewski. Na 2:0 podwyższył Marcin Sadowski. W 20 i 45 minucie meczu padły jednak bramki dla gości.

W drugiej poÅ‚owie JastrzÄ…b wyszedÅ‚ na prowadzenie, ale już po dwóch minutach znów byÅ‚ remis, bo trzeciego gola dla Raczek strzeliÅ‚ MichaÅ‚ Naruszewicz. Nie minęło pięć minut, a knyszynianie znów strzelili bramkÄ™, potem kolejnego gola dla Polonii wbiÅ‚ ponownie MichaÅ‚ Naruszewicz. Ostateczny gÅ‚os należaÅ‚ jednak do przyjezdnych. Polonia, u której zawiodÅ‚a skuteczność, przegraÅ‚a 4:5.

Porażki poniosÅ‚y też dwie kolejne drużyny z naszego regionu wystÄ™pujÄ…ce w I grupie A klasy. Verta SuwaÅ‚ki na wyjeździe ulegÅ‚a liderowi, Warmii II Grajewo 0:3 i jest 7. w tabeli, a ostatni Grab Janówka przegraÅ‚ z wiceliderem, NarwiÄ… Choroszcz 0:2.

W najbliższÄ… sobotÄ™, 4 maja o 14:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w SuwaÅ‚kach w derbach Verta podejmie PoloniÄ™ Raczki. RównoczeÅ›nie na wyjeździe Grab Janówka bÄ™dzie walczyÅ‚ z WissÄ… II Szczuczyn.