24.08.2024

Okręgowa piłka. Pomorzanka Sejny wygrała z liderem, Sparta Augustów nowym wiceliderem

Sympatyczną niespodziankę sprawiła swoim fanom Pomorzanka Sejny, która w sobotę na własnym boisku wygrała z prowadzącą w tabeli ekipą Sky Białystok 2:1.

Sky to nowy klub, w  minionym sezonie jak burza przemknął przez rozgrywki swojej grupy A klasy i  chociaż to beniaminek, jest typowany do zdobycia mistrzostwa klasy okręgowej i awansu rok po roku.

Tę opinie białostoczanie potwierdzili w pierwszych dwóch kolejkach, w których najpierw pokonali na wyjeździe spadkowicza, Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1, a potem Pogoń Łapy 2:1. W Sejnach musieli już przełknąć gorycz porażki.

Do bramki Pomorzanki musiał wrócić jej trener, Karol Piaścik i przyniósł szczęśćie swojej drużynie. Już w 10 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Radosława Ołowia, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Przyjezdni wyrównali w 19 minucie i mimo okazji dla Pomorzanki, które zmarnowali Wojciech Mickiewicz i Sebastian Zackiewicz, taki wynik utrzymał się do przerwy. Na szczęście, w 64 minucie rzut karny wykorzystał Sebastian Zackiewicz i była to zwycięska bramka dla zespołu z Sejn.

Nowym liderem został pogromca Pomorzanki w pierwszej kolejce -  Żubr Drohiczyn, a na drugie miejsce awansowała Sparta Augustów, która swój mecz rozgrywała również w sobotę i także o godz. 16:00. Zespół Karola Salika, który w pierwszej kolejce zremisował z Sokołem 1946 Sokółka, a przed tygodniem wygrał z Pionierem w Brańsku 2:1 i tym razem spisał się bardzo dobrze, wygrał z LZS Krynki 5:2.

Bramki dla Sparty zdobyli Filip Kułak, Jacob Suprun, Gabriel Romatowski, Jakub Kunicki i Kacper Grycan.

W niedzielę dokończenie 3. kolejki, a za tydzień, 31 sierpnia o 16:00 Sparta znowu u sienie zmierzy się z MKS-em Mielnik, a Pomorzanka 1 września zagra z Piastem w Białymstoku.

Pomorzanka Sejny – Sky Białystok 2 : 1 (1:1)

Bramki: 1:0 – Radosław Ołów 10, 1:1 – 19 minuta, 2:1 – Sebastian Zackiewicz 64

Pomorzanka: Karol Piaścik – Jakub Radziun, Jakub Kowalewski, Zbigniew Zawadzki, Jakub Konopko (74 Jakub Buraczewski), Piotr Leszczyński, Damian Miszkiel, Szymon Mazurkiewicz (83 Jakub Barszczewski), Wojciech Mickiewicz, Radosław Ołów , Sebastian Zackiewicz (83 Damian Skupski)

Sparta Augustów – LZS Krynki 5 : 2

Sparta: Damian Wróblewski – Adam Zamojski, Gabriel Romatowski, Mateusz Przemielewski, Jakub Czajko, Wojciech Łada, Filip Kułak, Fedir Maslov, Stanislau Kamiński, Adrian Pretko, Jacob Suprun.

Rezerwa: Adrian Jakuć – Kacper Grycan, Kamil Naglik, Dawid Masiejczyk, Daniel Kruza, Mateusz Hołubowicz, Filip Niedżwiecki, Paweł Stasiński, Jakub Kunicki.