09.06.2024

Okręgowa piłka. Porażka Pomorzanki na pożegnanie Karola Piaścika, w A klasie Polonia wygrywa 12:3

W przedostatniej kolejce klasy okręgowej Sparta Augustów na wyjeździe zremisowała z MKS Mielnik 2:2 i zajmuje 4. miejsce w tabeli ze stratą 2 pkt. do LZS Krynki.

Pierwsze dwie pozycje, gwarantujące awans do IV ligi zajmują Turośnianka Turośń Kościelna i Orzeł Kolno.

W Mielniku gole dla augustowskiego zespołu zdobyli Wojciech Łada i Jakub Czajko. Sparta prowadziła do 76 minuty 2:0. Gola na 2:2 straciła w ostatniej minucie spotkania. Drużyna Rafała Harasima zakończy sezon w sobotę, 15 czerwca o godz. 15:00 domowym spotkaniem z Rudnia Zabłudów.

Ostatni mecz w roli bramkarza w Sejnach rozegrał Karol Piaścik (na zdjęciu), grający trener Pomorzanki. Jego zespół uległ Pogoni Łapy 1:2, a jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Radosław Ołów. Przed zajmującą 9. miejsce drużyną Karola Piaścika jeszcze mecz w niedzielę, 16 czerwca o godz. 14:00 z Puszczą w Hajnówce.

A Klasa już po sezonie

Polonia Raczki znowu nie wywalczyła awansu, ponownie musi zadowolić się 2. miejscem. W ostatniej kolejce Grupy I A Klasy drużyna Jarosława Michałowskiego na wyjeździe rozgromiła Jasion Jasionówka 12:3. Pięć goli dla Polonii zdobył Michał Naruszewicz, 3 - Sebastian Jankowski, a Oliwier Kościński, Piotr Bagiński, Marcin Sadowski i Radosław Truchan – po 1.

W całym sezonie Polonia poniosła 4 porażki, w tym 3 na własnym boisku. Zgromadziła 38 punktów, o 6 mniej od Narwi Choroszcz.

Ostatnie miejsce zajął Grab Janówka, który „na do widzenia” odniósł drugie zwycięstwa w sezonie, pokonując Vertę Suwałki 2:1. Drużyna z Suwałk zajęła 8., trzecią od końca lokatę.