30.09.2023

Okręgowa piłka. Verta Suwałki wygrała 3:1, a Pomorzanka Sejny i Sparta Augustów po 4:1 [zdjęcia]

Zgodne zwycięstwa na własnych boiskach odniosły grająca w A klasie Verta i dwie drużyny z naszego regionu występujące w klasie okręgowej, plasujące się w środkowej części tabeli.

Po raz czwarty w sezonie wygrała Sparta Augustów. Drużyna Rafała Harasima pokonała beniaminka okregówki Biebrzę Goniądz 4:1. Na 1:0 już w 8 minucie z karnego strzelił Tomasz Stasiński. Po kwadransie, także z rzutu karnego wyrównał Eryk Chrzanowski,  który 7 minut później strzelił gola samobójczego i do przerwy Sparta prowadziła 2:1. Po zmianie stron bramki dla gospodarzy zdobyli Wojciech Łada i Filip Niedźwiecki.

Cenne zwycięstwo nad GKS-em Gródek odniosła Pomorzanka Sejny, dla której gole zdobyli Andrzej Forencewicz, Sebastian Zackiewicz, Wojciech Mickiewicz i Piotr Macianis. Zespół z Sejn ma o 1 punkt mniej od Sparty, ale do rozegrania jeszcze zaległy, wyznaczony na 11 października o godz. 15:00 mecz w Mielniku.

Po raz drugi w sezonie wygrała Verta Suwałki. Drużyna Sławomira Bogdanowicza na bocznym boisku stadionu przy ul Zarzecze pokonała Jasion Jasionówka 3:1 (na zdjęciach), co pozwoli jej przesunąć się z przedostatniego miejsca do środka tabeli.

Jutra o 15:00 na wyjazdach grają zajmująca drugie miejsce Polonia Raczki, która zmierzy się z ŁKS-em II Łomża oraz ostatni w tabeli Grab Janówka, którego czeka spotkanie z Orłem II Kolno.