05.11.2023

Okręgowa piłka. Wygrana Sparty Augustów i porażka Pomorzanki Sejny w przedostatniej kolejce jesieni

Czternastą, już przedostatnią kolejkę spotkań w rundzie jesiennej mają za sobą zespoły rywalizujące w Podlaskiej Klasie Okręgowej.

Świetną drugą połowę rundy notuje Sparta Augustów. W sobotę drużyna Rafała Harasima, po golach Pawła Stasińskiego i Wojciecha Łady, pokonała MKS Mielnik 2:1 i było to jej szóste zwycięstwo z rzędu.

W meczu na szczycie Turośnianka przegrała z Orłem Kolno 0:1 i straciła na jego rzecz prowadzenie w tabeli.

Orzeł Kolno ma 36 punktów, Turośnianka Turośń Kościelna – 34, a zajmująca 3. miejsce Sparta Augustów – 28 punktów.

Siódma w tabeli Pomorzanka Sejny przegrała w Łapach z Pogonią 1:4. Jak podają media społecznościowe sejneńskiego klubu,  Pomorzanka prowadziła po strzale Wojciecha Bila, a gospodarze wyrównali przed jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron znakomitych okazji dla sejneńskiego zespołu nie wykorzystali Andrzej Forencewicz i Paweł Bogdan. Pogoń Łapy objęła prowadzenie po rzucie karnym i podwyższyła je w końcówce spotkania.

Obie nasze drużyny zakończą rundę jesienną w najbliższą sobotę, 11 listopada o tej samej porze. O godz. 13:00 Pomorzanka Sejny rozpocznie domowe spotkanie z Puszczą Hajnówka, a Sparta Augustów wyjazdowe z Rudnią Zabłudów.

Sparta Augustów - MKS Mielnik 2 : 1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Paweł Stasiński 19, 2:0 - Wojciech Łada 24, 2:1 - Daniel Krasucki 75

Sparta (skład wyjściowy): Damian Wróblewski – Kacper Grycan, Tomasz Stasiński, Marcel Mazalewski, Kacper Prostko, Wojciech Łada, Mateusz Przemielewski, Adrian Pretko, Adam Zamojski, Paweł Stasiński, Filip Kułak.

Pogoń Łapy - Pomorzanka Sejny 4 : 1 (1:1)

Bramka dla Pomorzanki: Wojciech Bil